Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 12sebességes első tányér...

Milán45 kérdése:

12sebességes első tányér 1ösebsséges hátso kazettával?

Figyelt kérdés
Ha elore egy 12 sebessegel kompatibilis hajtokart,tanyert rakok,hatul pedig egy 10 sebesseges kazettat,abbol mi baj leheet?

2020. márc. 2. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem elöl könnyen le fog esni a lánc, különösen akkor, ha a váltód nem rendelkezik kuplunggal (clutch).
2020. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Valami olyat olvastam,hogy az elso lanctanyerbol a 10 es 11 sebessegesek szinte ugyanolyanok,ez igaz?Mert akkor egy 1x11 lanctanyer is lehet megteszi.Az a helyzet,hogy nem talalok rendes 1x10hez valo elso lanctanyert hajtokarral egyutt.Ha valaki tud,szoljon
2020. márc. 2. 18:26
 3/18 anonim ***** válasza:
Úgy nézem, hogy tévedtem, mert több olyan márkás tányért találtam, ami narrow-wide és 10-12, vagy 9-11 láncokhoz is ajánlják.
2020. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem nem lehet gond, ha a lánckerék egysebishez való. Ha nincsenek rajta a váltást könnyítő bemarások, akkor sem fog lesétálni a lánc, ha van egy kis oldaljátékra helye.
2020. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Kb. semmi gond nem lesz vele. Annyi a különbség a 10 sebességes és a 12 sebességes lánc között, hogy a 12 sebességes lánc egy hangyabokányival keskenyebb elviekben, de tényleg valamilyen nagyon minimálissal.


Ha 12 sebességes lánctányér van elöl, akkor az valószínű plusz/mínuszos vagy kicsit jobbra / kicsit balra elálló típusú, és úgyis magán tartja a láncot. Én 11-es első használok 10 sebességgel, egyetlen egyszer nem esett még le ( az enyém narrow wide).

2020. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem 1x hajtáshoz csak narrow wide tányért érdemes felrakni. Szerintem a széles fogakon kicsit nagyobb lesz a hézag és ennyi. A kis hézag ugyanannyi 9-12 sebesség közt, ha jól emlékszem.
2020. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Amugy hogyha pl. egy Felsobb kategorias SRAM NX hajtast rakok elore,akkor kell cserelnem a kozepcsapagyat,vagy igazabol akarmilyenre rarakhatom?
2020. márc. 3. 15:21
 8/18 A kérdező kommentje:
Es ha elol akkor 12 sebesseges tanyer van,hatul pedig 10es kazetta,12 sebesseges lanc kell? Vagy meguszzhatom olcsobban pl. egy 10essel is? Vagy ha mar amugysem teljesen kompatibilisek a dolgok,inkabb mar akkor a lnc legyen 12es?
2020. márc. 3. 15:23
 9/18 Wadmalac ***** válasza:

"Amugy hogyha pl. egy Felsobb kategorias SRAM NX hajtast rakok elore,akkor kell cserelnem a kozepcsapagyat"

Ideális esetben az első lánckeréknek valahol a hátsó sor közepével kéne síkban lennie, akkor a legkisebb az oldalra húzás és leesésveszély.

Ezen kívül szerintem a középcsapágy más szempontból nem érintett.

Ha két- vagy háromtárcsás hajtókar volt fent az egytárcsás előtt, akkor előfordulhat, hogy nem jó a hossz és csere kell.

2020. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
3tárcsás van fent most,hogy márjem meg,mi számít,és honnan tudjam,hogy amit felrakok hajtókart annak milyen hosszuság kell?
2020. márc. 3. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!