Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első váltó probléma bicikli/ke...

Milán45 kérdése:

Első váltó probléma bicikli/kerékpár?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Amugysen szuperál rendesen az első váltóm,és most az a problámám,hogy mikor az elsó váltókaron váltanék fel a 3. sebességbe,a legnagyobb tárcsára a pillangóváltóüm alsó karjával,egy nagyon kicsit tudom mozgatni,aztán elcsattan,kiad egy nagy csattanó hangot,és visszaugrik a helyére,semmit nem csinál.A lefele váltással semmi gond 2ről egyre,viszont az 1ről kettöre is nehézkes.Már feszitettem,engedtem a bowdenen.Lent a váltónal a csavarnál is feszitettem,engedtem(lehet ez a probléma fő forrása),mostmár ötletem sincs

2020. febr. 26. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a bowdenezést.
2020. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát ezt jobb ha ripityára szeded.

- váltó jól működik-e nem deformálódott, nem szorul, tiszta és le van-e kenve rendesen, nem ér bele a lánctányérokba, nincs elfordulva? N

- bowden oké? lehet, hogy a váltókarban van kiszőrösödve és ezért nem műxik rendesen, de lehet, hogy a bowdenházban van valahol valami sérülés. Nem nagy tétel, úgyhogy ha régen volt cserélve én kicserélném

- váltókar jó? nem kapott pofont?, tiszta?, stb.


"Lent a váltónal a csavarnál is feszitettem,engedtem"

ha lehatároltad a 'H' csavarral akkor nem fogod tudni feltenni a nagy tányérra. Próbáld meg kézzel a váltót megfogva a nagytányér felé húzni, hogy enged-e (ne erőltesd, mert elgörbíted csak finoman muntha lovat b..nál!). De a legjobb ha kicsavarod teljesen a 'H' csavart és előről kezded a határolást.

2020. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!