Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpározás fogyaszt? Ma...

A kerékpározás fogyaszt? Ma kezdtem el, szeretném ha nyár közepén könnyebb lennék 10 kg-al. Oda figyelek az étkezésre. Kevés szénhidrát stb. Kalória bázist használom valamint egy gps programot ami méri a kcal tekerés közben.

Figyelt kérdés

Ma 648 kcal égettem elvileg 50 perc alatt 15/km/h átlaggal.. de azt olvastam az nagyon kevés. Lehetséges ez?

Mennyire fogyaszt a kerékpár? Fogyott már valaki tőle?


2020. márc. 2. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly nyáron 20 kg dobtam le, szal igen!

De azért kell is ám menni, a napi 5-10 km nem elég!

mondjuk most télen vissza is szedtem :((((

2020. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden mozgás segít fogyni, a kerékpározás is. Az étkezéssel együtt működnie kell. Az elégetett kalóriák számolása nagyon durva becslés, és gyakran túlzó. Nagyon nem érdemes adni rá. Ez különösen soknak hangzik, hacsak nem vagy borzasztóan nehéz. 110 kilóval nekem alacsonyabb számokat becsülnek az általam használt appok.
2020. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pulzusmérés nélkül, főleg síkon a 15 km/h biztosan nem éget el 648 kcal-t!

Aktív mozgással, tehát ha (majdnem) minden nap tekersz és nem csak tingli-tangli tempóban, akkor tudsz heti fél kg-ot fogyni.


Én 10 kg-ot akkor fogytam fél év alatt, amikor havi 1000 km-t tekertem és az étkezésen is változtattam.

2020. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Nekem spec akkor ment a fogyás bringán, mikor a heti 200 kilométerek megvoltak.

Akkor sem folyamatosan, de az alkalmi 80-150 km versenyek "boostolták" a dolgot.

2020. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tothp ***** válasza:

Ha fogyni akarsz, akkor az időtartamot és a pulzusodat nézd. legalább 40 percet kell az "aerob" tartományban mozognod ami egyéntől függően 110-140-es pulzus közt van

Szakirodalom szerint az egyéni maximális pulzus=220/perc-életkor. Az aerob tartomány ennek a 70%-a. (Sok egyéb tényezőtől is függ. Egy kardiológus pontosan meg tudja határozni, az adott állapotodat figyelembe véve)

2020. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig postásként dolgoztam. Napi hat órán keresztül kint voltam és tekertem, nyilván nem folyamatosan, de egy egész körzetben, azokon a jó nehéz, acélvázas bringákon, váltó nélkül, több táskányi levéllel és csomaggal megpakolva. Nagyon komoly fizikai munka volt, de élvezetes is. Én vékony alkatú vagyok, de rajtam is változtatott, egy év alatt olyan combjaim lettek, hogy a nadrágjaim nem jöttek rám. Az aki betanított, lehetett vagy 70 - 80 kiló maximum. Azt mondta, hogy 120 volt, amikor elkezdte. Úgyhogy igen, bizonyos körülmények között nagyon hasznos tud lenn8 a biciklizés. Ugyanezt szerintem sportbringázással is el lehet érni.
2020. márc. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!