Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha zsírégető mozgást és...

Ha zsírégető mozgást és súlyzózást is csinálok egyszerre, mi lesz az eredmény?

Figyelt kérdés
Most 182 cm vagyok 75 kg, azt szeretném elérni,hogy a felesleges zsír "eltűnjön" rólam, és egy kis izmot szeretnék. Ha sokat futok, biciklizek, mellé pedig sokat súlyzózom, megvalósítható? Étrendhez pedig csak annyit, nagyon kevés szén hidrát, sok fehérje.

2015. jan. 23. 23:59
 1/9 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Ha tényleg van kiszámolt étrend, ami megfelel a szálkásítás alapelveinek és súlyzózol is mellette és zsírégető mozgást végzel, akkor le fogsz szálkásítani, úgy, hogy az izomtömeg megmarad nagyrészt. A táplálkozásra tényleg figyelj oda, hogy ne csak lefogyj, hanem megőrizd az izmokat.
2015. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
182cm, 75 kilónál nem hiszem, hogy nagyon fogynod kellene. Én inkább tömegelnék.
2015. jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Ja ez igaz lehet. Ezt viszont nem néztem.
2015. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy valaki 75 kg és a testzsírszázaléka 25 felett van, vagy 75 kg és a testzsírszázaléka 8-15 között van. Szóval nem fogyni akarok, hanem a testsúlyt szeretném megőrizni, viszont a zsírt le akarom váltani izommá, úgy, hogy először valami diétával leadom a zsírt, de közbe ezerrel súlyzózok, hogy a bevitt fehérje átalakuljon.
2015. jan. 24. 01:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Az izomhoz nem csaj feherje kell hanem szwnhidrat,zsir es kaloria is.

Szoval dietan nem lehet izmosodni..

2015. jan. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tkodit ***** válasza:
100%

Egyszerre ez nem fog menni. Van ugyan lassan végbemenő testkompozíció-változás, de alapvetően a helyzet a következő:


1: tiszta étrend moderált kalóriaplusszal+edzés+pihenés=izmosodás+kis mértékű zsírosodás



2:tiszta étrend kalóriadeficittel+edzés+pihenés=zsírvesztés+ kis mértékű izomvesztés.


Ez a két követendő út. Minden más csak lassít, vagy elvisz a céltól szerintem.


Továbbá ha most normális tömegelést folytatsz, akkor a zsírtömeged ugyan nem, de a testzsírszázalékod csökkenhet.

2015. jan. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Hát ha 25 % testzsírod van, akkor lehet tényleg jobb lenne a szálkásítás. De még egy lassú tömegelést megpróbálhatsz. Állítsd be a ch-t, tömegelj lassan és okosan és nem lesz baj.
2015. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és a szálkásításhoz milyen edzést ajánlotok?
2015. jan. 24. 22:07
 9/9 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Súlyzós edzés+ aerob.
2015. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!