Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlanátok?

Milyen biciklit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy biciklit munkába járásra, ami nap 2x13km nagyrészt bringautas tekerést jelent Budapesten belül.Erre nagyon alkalmatlan lenne egy MTB? A keretem 150e Ft, de ez a maximum, ebben jó lenne ha lámpák, kesztyű, alap dolgok beleférnének.182cm,91kg ffi vagyok. Tudom, hogy használtan ennyiért lehet kifogni jobban felszerelt gépeket, de én most újonnan venném, konkrét típusoknak, ajánlásokat szívesen fogadok.

2020. márc. 20. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges MTB bicikliutakon közlekedésre.

Decathlonban nézegess, ott vannak jó ár-érték arányú biciklik, csak ne a legolcsóbbak közül válassz. 150-ért már lehet normálisat venni munkába járásra.

2020. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

MTB elmegy, esetleg vegyél rá valami nem túl kövér gumit (47 mm széles is egész jó, 35 mm-es is szokott lenni). Meg persze ne legyen rajta teleszkóp, maximum első, ha nagyon ragaszkodsz hozzá.


13 km már nem olyan kevés, főleg bicikliutakon (azokon lassabban lehet menni, mint az úttesten, mert keskenyek, szűk kanyarok vannak rajta, sokszor beláthatatlanok, és még a burkolat is gyakran gáz, plusz minden kereszteződésben figyelned kell, hogy megadják-e az elsőbbséget, mert gyakran takarásból érkezel vagy simán nem számítanak rád). Ha az első héten sok idő beérni, ne ijedj meg, idővel kitapasztalod a lámpaciklusokat meg ilyesmi, sokat gyorsulhatsz. Nekem egy év alatt sikerült lefelezni a beérés idejét (12 km-es távon).


Lámpád, lakatod legyen, és ha most kezdesz el rendszeresen városban biciklizni, akkor nyálazd át a Kerékpárosklub útmutatóját:

[link]

2020. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvass vissza a rovatban, kb. 1-2 héten belül volt vagy három hasonló kérdés.

OTt is leírtam, hogy egy trekking / cross trekking sokkal alkalmasabb a leírt célra.

Nekem a MErida a kedvencem, (V15-öm van), de nézd meg a Gepidát, vagy hasonló árkategóriát.

2020. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A linkelt Merida, illetve ugyanolyan felszereltségű Gepidák szimpatikusak nekem is. Amennyiben mégis MTB mellett döntenék, sokkal kényelmetlenebb lenne a városban vele?

Ami tetszik MTB-ból az ez:


[link]


Cross trekkingből pedig ez:


[link]


Ebben az árkategóriában a tárcsafékkel szerelteknek van valami előnye a v-fékesekkel szemben?

2020. márc. 21. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Városi használatra tök fölösleges a tárcsafék, ráadásul sokkal bonyolultabb a szerelése.


Mtb versus trekking: városi aszfalton haladósabb a trekking, nert vékonabb és kevésbé rovátkolt a gumija. Ergo kevésbé tapad az aszfslthoz, kisebb felületen, ezért kisebb a gördülőellenállás. Fizika 😁

2020. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!