Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt ajánlanátok?

Milyen kerékpárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kerékpár vásárlás előtt vagyok és tanácsokat szeretnék kérni milyet érdemes venni.

Max 120 ezret szánnék rá,trekk és cross bicajok között vacilálok,főleg biciklis úton használnám ahol azért van bukkanó meg úthiba rendesen sajnos illetve kisebb túrákra mennék vele.

Mali,kellys és gepida amik eddig szimpatikusak.

Köszi előre is.



2020. márc. 8. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a szomszédos topikon ennek a nő verzióját ajánlgattam, itt van a ffi:

[link]


Teleszkópos, tehát egyenetlenebb túraútvonalakon is jó.

2020. márc. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ugyanazért az árért ugyanazt kapod mindegyik gyártótól, úgyhogy azt vedd ami tetszik.

Vagy inkább azt ami raktáron van, mert hogy kínából nem fognak a konténerek ideérni a szezonra az biztos....

pár éve amikor vettem az egyik bicajom akkor szintén kb március elején 2-3 darab volt már csak elérhető a szállítmányokból, a többi már le volt foglalva úgy, hogy még kínában állt a konténerterminálon berakodásra várva, szóval ha tényleg akarsz bicajt akkor indulj neki a boltoknak nagyongyorsan!

2020. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez elég belépő árkategória. Inkább a cross felé hajlanék, mert nem kell annyi sallangnak beleférni az árba, azaz jobb felszereltséget kapsz valamivel. Én ennyiért fontolgatnám az áruházi bringákat. Kicsitvel megtoldva az árat a Btwin Riverside 900 nekem használhatónak tűnik.
2020. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom ez a nagyon belépő szint csak,de nem is versenyre kell meg évi 20k kmre.

Egy egyszerű bicaj kellene csak ami megbízható,nem kell havonta szervizelni,nézzen ki valahogy.

Tárcsafékes hosszútávon sokkal drágább karbantartás szempontjából mint a V fék?

Így elsőre nekem elég lenne a V fék de ha kevesebb nyűggel jár és jobban is bírja tárcsafék akkor azt választanám.

Teleszkóp se fontos,ebben az árketóriában amúgy se túl minőségi amit kapnék gondolom

140-150 ezerig felmennék ha megéri,de tényleg csak egy egyszerű bicajra van szükségem,tavasztól őszig pár túrára Balaton környékén tehát biciklis utakon,meg esetleg erdős kitaposott szakaszokon kilátókba felmenni.

2020. márc. 10. 06:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Én sem vennék tárcsaféket ilyen felhasználásra. Tökéletes a V.

Merida crossway,gepida, stb sztem megfelelő középút ennyi pénzért.

2020. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából akkor a váz adott,hogy jó lesz erre a felhasználásra,suntour villánál minőségibben nem kapok ennyiért meg nincs is rá talán szükségem,kerék is ár értékben jó,mit érdemes még néznem egyszerű szabadidős bicajosként?váltónál nagy a különbség shimanon belül mondjuk acera,alivio meg deore között?

Amúgy köszönöm a korrekt hozzászólásokat és segítséget.

2020. márc. 10. 11:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Felesleges a tárcsa fék, csak plussz macera lenne.


Én rengeteget tekerek, és csak elől használok bowdenes tárcsaféket, de ezt is csak azért mert kaptam és ingyen volt, így felszereltem. Hátul egy sima Shimano V-fék van.

Teleszkópos a bicaj, mert erre rosszak az utak és a merev villa kegyetlenül ráz, amit a teló azért elég jól kimozog még lockolva is jobb, mitha merev villa lenne.


Arra a célra amire neked kell sztem nézegess használtan, sokszor nagyon jó ktm-eket lehet kifogni 100 alatt.

2020. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


A shimano váltók minőségi sorrendjét itt láthatod:


[link]

[link]


Nekem alivio van (Merida Crossway V15), a Deore talán pontosabban vált... De csak egyszer próbáltam ilyen bicajt.

2020. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

… ja, és egyetértek az előttem szólóval, nagyon hasznos tud lenni a teleszkóp, nem csak terepen.


Nekem előtte sima villás bringám volt, és mikor néha visszaülök arra, úgy érzem, hogy az agyamat is szétrázza a bicaj, még aszfalton is. Ugye nem kell ecsetelnem egynémely útszakasz borzalmas állapotát, főleg az útszéleken. Kigyúrva, szétrepedezve, kátyúk tömkelege...

2020. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nah így azért már könnyebb keresgélni a millió bicaj között, így kevésbe vagyok elveszve a sok infótól, köszönöm szépen a tanácsokat :)
2020. márc. 10. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!