Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár vásárlás előtt...

Kerékpár vásárlás előtt állok, viszont elég nehéz kérdés számomra (!? ) hogy melyik legyen a tuti befutó. Kettő bicó közül szeretnék választani, az egyik agyváltós-7 sebességes igazából városi bringa, a másik 21 sebességes trecking bicikli.

Figyelt kérdés

[link]

Az egyik ez lenne


[link]

A második pedig ez.

Igazából a bringát leginkább városi közlekedésre használnám, viszont néha nagyobb emelkedőkön is igénybe venném (20-25 km táv). Jelenleg egy 18 sebességes bringám van, azonban sosem használtam ki az összes fokozatot. Nem értek a bicikli váltókhoz, nem tudom szakszerűen leírni, de a bal kezemmel sosem váltottam. Szeretnék véleményeket kérni, hogy ezzel elősegítsem a választásomat. melyik bicikli érné meg jobban.



2020. ápr. 19. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A választott bicajokból ítélve lány vagy, ugye? :)

Azért azt nem árt tudni, hogy a 21/18 sebességes bicajoknál ez csak elméleti sebesség-szám, ugyanis nem mindegyik váltóhelyzet kombinálható mindegyikkel... Azaz: pl. első 1-eshez nem tudsz hátsó 7-eset kapcsolni, mert "keresztben" fog állni a lánc, és ez nem jó.


Ha még sose használtad az első váltót (bal), akkor egyszerűbb, ha a 7-sebességeset választod. Vagy esetleg keresel egy hasonló agyváltósat, aminek még egyszerűbb a kezelése.

2020. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még folytatom... szóval egy átlagos "21 sebességes" bicaj a gyakorlatban 9 sebességes...


Első váltó Hátsó váltó

3 5 - 6 - 7

2 3 - 4 - 5

1 1 - 2 - 3

2020. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit szétesett a táblázat, de talán érthető....
2020. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, nő nemű vagyok. :D köszönöm a választ, holnap fogom megnézni személyesen mindkettő biciklit. Bizonytalan vagyok, mert egy páran azt mondogatják nekem, hogy a 7 sebességes (én így tudom megkülönböztetni, most kicsit összezavarodtam a 21 sebességes igazából 9 sebességes a gyakorlatban rész miatt) bicikli megvásárlását meg fogom bánni. De minek vegyek 10.000 forinttal drágább biciklit, ha ki sem használom a több sebességet. Szerinted akkor a (számomra) 7 sebességes bringa is bőven elég hosszabb távokra is?
2020. ápr. 19. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A link alapján a 7 sebességes sem agyváltós. Az az áttétel kevés lesz komolyabb emelkedőkre. 10000 Ft-ot megér, hogy ne kelljen sokszor tolni a bringát.

Egyébként én ennyiért használt bringát vennék.

2020. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
néztem használtan is, de sok rossz tapasztalatom van a használt cikkek terén, és nem merném megvenni. köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 19. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Na itt vagyok újra...


Szerintem ilyen beruházásnál semmiképpen sem szabad az ár alapján dönteni, főleg nem egy nevetséges 10e ft-os különbség esetén.


Nem ördöngősség megtanulni a helyes váltóhasználatot!


Persze jó lenne tudni, hogy te mit értesz "nagyobb emelkedők" alatt. Mert mondjuk egy gyakorlottabb bicajosnak ez pl. a Kiscelli utcát jelenti :) :), ami tizenvalahány %-os - de városi sík terephez szokott átlagkerékpárosnak már egy hídra való feltekerés is komoly emelkedő. :-D Érdemes megnézni Szegeden, a helyiek - megszokásból - tolják a bicajt fölfelé a rámpán. :-D :-D Pedig kb. egy sebességgel kéne visszaváltaniuk...

2020. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szeged jó messze van tőlem, viszont végül a 7 sebességes bringa mellett döntöttem, mert a másik, amit kinéztem nem olyan volt, mint amit elképzeltem. Ma már felavattam, nagyon szuper, ha rosszul döntöttem, akkor így jártam. Köszönöm a tanácsokat, segítségeket :)
2020. ápr. 21. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!