Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igaz hogy tovább bírja az...

Igaz hogy tovább bírja az alumínium váz élettartama, hogyha gödröknél felállok a pedálra?

Figyelt kérdés

Tehát nem ülve megyek bele a gödörbe vagy a rost úton vagy le a patkáról,

,+Mi az amivel vigyázni lehet a vázra hogy sokáig hibamentesem kiszolgáljon



2020. ápr. 27. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha nem a Grand Canyonba hajtasz bele, akkor tökmindegy, hogy egy kártyuba hogyan hajtasz bele. Ha te túléled a váznak se lesz baja ha nem naponta 10szer csinálod éveken keresztül. De akkor se a váz adná meg magát először.
2020. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így is úgy is kibírja a váz. De én személy szerint hülye lennék ülve belemenni gödrökbe. Nem fáj? Mármint neked, nem a bringának.


Komolyabbra fordítva a szót, nem bírja tovább mint egyébként, mert annyit ki kell bírnia. Viszont az igaz hogy kevésbé terheled, hiszen felállva a lábad is teleszkópként működik úgymond. Csillapít az "ütésen".


Ne a váz végett, magad végett állj fel olyankor. Nem olyan jó állandóan seggberúgatni magad, hidd el :)

2020. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt olvastam valahol,hogy összeadódik az évek során a rázkódás és gyengülhet nagyobb igénybevételnél törhet,ennek ellenére így is túl vannak tervezre 10-20 évre is akár használat függően.


Ezen az elven viszont csak van benne valami mert ha ülve megyek bele a gödörbe jobban igénybe van véve a váz,


Én erre lennék igazán kíváncsi,hogy van e valami abban,hogy álva az öszeadódó erők mivel kevesebbek lesznek később fárad ki az anyag.

2020. ápr. 27. 22:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz alapból érdemes felálni ha nem akarja az ember ,hogy beüsse magát:)
2020. ápr. 27. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Hallottam már olyanról, hogy a nyeregcsőnél törjön a váz, attól ez biztosan megóv. De mivel a lábaddal a rugózol, a váz sem hirtelen kap egy nagy ütést, hanem egy elnyújtottabb, kisebb erőt kap. Ezen kívül a saját tested is kíméled vele. Alap, hogy rossz úton kiáll az ember a nyeregből, ennek ösztönösen is jönni kéne.
2020. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok:

Na akkor vehetjük úgy hogy igen, tovább bírja úgy.

2020. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tovább birja de nem észrevehetően.

Nem fogod tudni,hogy az adott váz mennyivel többet/tovább birja.

Egy jó váz vigyázva kibir 20évet?! És ha 18at bír emiatt tudni fogod? Nem.

2020. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem szóval akkor nem számotevően nő meg az élettartama , köszönöm mindenkinek a választ
2020. ápr. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!