Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az a szint amikor érdemes...

Mi az a szint amikor érdemes elgondolkodni egy komolyabb bringán? (Országúti)

Figyelt kérdés

Vannak valami sztenderdek, hogy milyen távon milyen tempóval milyen szintűnek számít az ember?


Ez alapján el lehetne dönteni, hogy van e értelme beletolni a lóvét vagy elég a rozzant olcsó vacak...


2020. máj. 7. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nincs sztenderd. Rajtad múlik. Mennyit használod, mire, mennyit szánsz rá, stb.

Ha úgy gondolod, hogy rendszeresen használnál egy biciklit sportolásra (és nem mondjuk kocsmába járásra :) ), akkor szétnézrel, hogy milyenek vannak mennyiért és mennyit szánsz rá.

2020. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Félre értettél. Most is bringázok, rendszeresen. Kérdés, hogy megéri e az én képességeimmel vennem egy jobbat? Használtan, max 200k. Inkább kevesebb, nem azért mert nincs pénzem mert az lenne sokkal drágábbra is csak annak végképp nem látom értelmét, mivel csak hobbi sportoló vagyok.
2020. máj. 7. 16:10
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdés azért is értelmetlen, mert a hobbira az ember annyit költ, amennyit akar vagy bír. Láttam srácot, aki egy 20 ezer Ft-s montival is indult a Mátra maratoton.

Ha neked örömet ad egy jobb gép és nem a kenyérrevalót költöd rá, akkor rajta.

2020. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Úgy érzed, hogy le kellene cserélni a jelenlegit, mert gyenge minőségűek az alkatrészek, vagy cserélni kellene rajta már néhány dolgot, vagy ezeréves túl nehéz, vagy nem az igazi arra a célra, amire használni akarod (pl. MTB-od van széles gumikkal, nem országúti használatra való áttéttel, geometriával, vagy pont hogy egy teleszkóposat szeretnél, stb.) stb, stb... akkor cseréld le.

Ha semmi baj a jelenlegivel és igazából nem is kellene lecserélned, csak nem voltál benne biztos, akkor nem kell lecserélni.

2020. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"kérdés azért is értelmetlen, mert a hobbira az ember annyit költ, amennyit akar vagy bír"


Nem értelmetlen. Ez józan ész kérdése. Én speciel vehetnék bringát 4-500 ezerért simán. De minek? Azért, hogy ne legyen soha kihasználva, mert kétség kívül kevés bringás van aki egy olyan kaliberű bicaj képességeit valóban kihasználja, leginkább csak az ego miatt veszik.


Futásban spec vannak olyan mérföldkövet amiket be tud lőni az ember magának és látja, hogy milyen szintet képvisel. Pl egy 40 perc alatti 10k esetén tudja az ember, hogy már kezd a jók közé tartozni vagy egy másfél órás félmaraton.


Szóval ilyesmire lennék kíváncsi.

Mondjuk milyen átlag számít jónak egy 40km időfutamon? 35? 40?

Mennyit illik menni egy hónapban ami már normális edzés mennyiségnek nevezhető? 6-800km?

2020. máj. 7. 16:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Jah és amatőr, hobbi sportolásról van szó. Csak, hogy nehogy nekem valaki belinkelje a magyar bajnokság eredményeit...
2020. máj. 7. 16:49
 7/13 anonim ***** válasza:

De igaz hobby szinten nincs szenderd mert hobby.

Abban pillanattól hogy nem hobby,már lehet mindenféle sztenderdeken eredményeken gondolkodni.


Valaki egyszer azt mondta,hogy csak az profi aki az első 20ban van (addig jár(t) uci pont).


De te hobbyban nyomod ott nincs uci pont az elsőnek sem...mert hobby.

2020. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaj már, hogy a fenébe ne lehetne mérni?

Leírtam a futás példáján is. Igen is ki lehet tűzni reális de kemény munkával elérhető célokat magunk elé amatőrként is.


Újra megkérdezem akkor mi a jó átlagsebesség síkon amatőrként, 40km-en?

2020. máj. 7. 19:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Önmagában az új biciklitől nem leszel sokkal gyorsabb. Trekkingről országútira váltva 2-4 km/h átlagsebesség növekedés volt nekem ugyanazokon az utakon.


Tedd fel a telefonodra a Stravát, hasonlítsd össze az eredményeidet másokkal, olyan helyeken, ahol sokan mennek. Ha eljutsz a felső 30%-ig, akkor el lehet gondolkodni egy komolyabb bringán. Azt is meg tudod nézni, hogy mások mennyit mennek 40 km-en. Síkon ha tartasz egy 28-30-as átlagot, akkor az hobbi biciklistől már egész jó.

2020. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Trekkingről outi +2-4km/h

Akkor a régi 10 kilós outiról egy újabb vállalható 8 kilós bringára átülve mennyi lenne? +1-2 km/h? 🤔


HHH vagy János hegyen az hozna kb 30-40 másodpercet. Akkor kb 10-15 helyet egyből előrébb ugranék a strava szegmenseken.

2020. máj. 8. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!