Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdőként jók ezek az adatok?

Kezdőként jók ezek az adatok?

Figyelt kérdés

Most mióta szeretnék komolyabban biciklizni (mármint nem túl komolyan, de azért hosszabb távokat megtenni), ötször voltam biciklizni. Ezek közül a legjobb az 17.93 km lett, 1 óra 5 perc alatt, 16,37km/h sebességgel.

Ez jó egy kezdőtől?

Milyen időközönként lenne a legjobb menni? Minden nap? Kétnaponta? Heti háromszor?

Van bármi tippetek kezdő bicikliseknek?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. máj. 9. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy fogyás is lenne a célom, ahhoz is szívesen fogadnék tippeket. 90kg/167cm, 17/l
2020. máj. 9. 17:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Növeld távolságot,sebességet a,hogy időd engedi. 25/F 2-3 naponta.
2020. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. máj. 9. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne terheld le magad komolyan először, mert inkább csak roszabb lesz. Megfájdul a térded, vagy másod és elmegy a kedved a kerekezéstől

Szépen lassan növeld a távot ás ha van domb a környéken azokra is felmászhatsz majd.

nekem van egy 25 km-es köröm és amikor azt már könnyen meg tudom csinálni akkor indulok el hoszabb távra.

őszre simán megy a 100 km is!


minden kerékpározás előtt melegíts be! nem kell nagy dologra gondolni, de sokat segít!

valami hasonlót: https://www.youtube.com/watch?v=khTb88iRXJE

utána meg kicsit nyújtani kell.

https://www.youtube.com/watch?v=MF4Qw87S_Hs


a fogyáshoz nagyon fontos a kajálás! megfelelően kell enni, koplalni tilos!

ha hosszabban kerékpározol legyen nálad mindig valami kaja, mert ha eléhezve hazaérsz fel fogod zabálni a hűtőt és semmi értelme nem lesz a biciklizésnek.

2020. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 9. 21:27
 6/7 MGéza ***** válasza:
Túrakerékpározáshoz ez jó tempó. Ha edzés, fogyás a cél akkor nagyon kevés. Persze bicikli típusától nagyban függ.
2020. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dechatlonos olcsó mountain bike-om van
2020. máj. 10. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!