Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdőként hülyeséget csináltam?

Kezdőként hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés
tegnap kedvem támadt bicajozni, így hát elindultam. Kiváncsi voltam mennyit bírok. Van egy hülye szokásom, valamiért csak a legnehezebb fokozaton szeretek tekerni. Szóval elindultam. Mentem 30kmt, egy 20perces megállóval 1 óra 40perc alatt. Ezután egy 3 órás pihenés jött. (Egy baráti társasághoz tekertem ki) ezek után hazaindultam, de annyira jól éreztem magam, hogy hosszabb úton mentem haza, így a nap végére összejött 85km. A hazaút során többször megálltam, inni, nézelődni stb. A lábam nem fájt, a nyereg volt kényelmetlen az utolsó 20kmen. Úgy voltam vele ha nagyon elfáradok lestoppolok egy alkalmas autót... este nem volt semmi bajom. Ma reggel enyhe izomláz a vállamban. De délre el is múlt.... most viszont.... kimásztam az ágyból inni, és összecsuklott a lábam. Fáj... a combom elülső része. De ez nem a megszokott izomláz, valahogy másként, erősebben fáj, és rendesen be van keményedve. Ez normális? Erre lehet edzeni? Nem szoktam tekerni, csak munkába 2 km és vissza 2km, ezt nem nevezném edzésnek😂 tegnap tényleg nem volt semmi bajom, ha legközelebb ilyenre vetemednék, honnan tzdom, hogy na most vége kell legyen? A férjem szerint ebből még valami komolyabb bajom is lehet.... tényleg?
2019. márc. 18. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak DOMS, afféle brutál izomláz. Hajlamos 1-2 nappal az edzés után jelentkezni, és eltarthat pár napig, vagy akár egy hétig is. Nyomásra, nyújtásra fáj leginkább, ha jól sejtem.

Nem lesz semmi bajod. Túl kell élni ezt a pár napot. Nem voltál hozzászokva ilyen távokhoz, annyi. Ha sérültél volna, az azonnal fájna. Ez az izom mikrosérülése, ami nem veszélyes, csak kellemetlen.

2019. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remek... és honnan tudpm hogy mostmár elég? Mivel tegnap semmi bkom nem volt telerés közben, nem fájt, nem voltam fáradt egyszeren jól esett.
2019. márc. 18. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elfátlradsz.

Na most a 30km majdnem 2óra alatt,az alig több 15km/h nál.Ezután 3óra pihi. Egyértelmű hogy az utána követkző 55re felkészülve.


Bár a nyereg kényelmetlensége is hozzá tehet...valamit ott és úgy nyom,amink ez a következménye.

2019. márc. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A magas fokozat rossz szokás.

Túl nagy izom- és ízület-terhelést okoz, miközben a lassú izommozgás miatt nem elég jó a vérkeringés.


Tudom, eleinte nehéz átszokni, de megéri. Be kell lőni egy állandó pedálfordulatot valahol 70 és 100 közt, mindjárt kevesebb gond lesz tekerés közben és másnap is.

2019. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

és a biciklit is be hellene állítani rendesen.

Lehet fájdalom a helytelen nyeregmagasságból is.

illetve a vállad is azért fájhatott, mert nem jók a bicikli méretei

2019. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A váltó nem arra van, hogy kiválaszd, hogy milyen nehézségen akarsz tekerni éppen :D Azért van, hogy tudjál haladni...
2019. márc. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Azért van, hogy minden sebességhez illetve emelkedőhöz, terheléshez ki tudd választani az optimális áttételt.

És itt a lényeges pont, a pedálfordulat tartása.

A minél több fokozatnak is annyi az értelme, hogy még finomabb felosztásod legyen, még kisebb pedálfordulat-töréssel tudjál áttételt változtatni.

Nem egyszer láttam már vevőt kerékpárboltban, aki azt mondta az eladónak, tegye "abba a sebességbe, ami jó" és ő nem fogja piszkálni.

Ilyen hozzáállással értelmetlen pénzkidobás a váltós kerékpár.

2019. márc. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálom okosan használni a váltót, de meg kell mondjam, hogy csak a legnehezebb fokozaton “szeretem” továbbra is. A hétvégén tekertem 30kmt, próbálgattam a könnyebben gyorsabban tekerni, de úgy nem éreztem azt a suhanást rs így nem tetszik.... 😂 tudom, idióta vagyok.... egy emelkedőn inkább felállok rs kiizzadom magamból valahogy....
2019. márc. 25. 10:35
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Amikor még versenyeztem, tizenévesen, az akkor harmincas tapasztalt versenyző haver (nevezhetem edzőnknek is) azt csinálta, hogy egy hétig leszabályozta a váltóinkat úgy, hogy csak 42/18 áttételben tudtunk menni, úgy hajtott minket folyamatosan 30-as tempóval, intervallumsprinteket beleiktatva, akár 120-as fordulatig.

A nagyobb fordulat eleinte szinte fáj. De miután megszoktad, kifejezetten jólesik a pörgés.

Tény, hogy megszokni nem egy habostorta, de érdemes. Mint ahogy ez minden rutinos testmozgásra igaz. :)

2019. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!