Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » CTM vagy Kellys női MTB?

CTM vagy Kellys női MTB?

Figyelt kérdés
A két márka közül melyik? Melyik a minőségibb? Nyilván van mind a kettőnél jobb, meg rosszabb széria. De ha úgy összességében nézzük akkor melyik inkább a kettő közül?
2020. máj. 15. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

A felszereltségét nézd a kiválasztott modelleknek!


A váz esztétikai szempontból lehet érdekes - vagy esetleg ha vmelyik nagyon különleges hegesztés v. más szempontjából....

2020. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából egy kategória, mindkettő szlovák, ja jól tudom, és valószínűleg mindkettő távolkeleten gyártatja a vázakat, mint a gyártók többsége. A konkrét modellek felszereltségét érdemes összehasonlítani, illetve vázak geometriáját, ami a sima túramontiknál szerintem eléggé hasonló lesz. Linkeld be a kinézett modelleket, úgy többet lehet mondani!
2020. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

CTM: [link]


Kellys: [link]


vagy pedig egy harmadik


Cube: [link]

2020. máj. 28. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A váz méterére figyelj, mert a CTM-ből 15"-ost linkeltél, a másik kettőből pedig 17-est! Amúgy én a CTM-et venném, a teleszkópot leszámítva a legjobb a felszereltsége, és kicsit szélesebb az áttétel tartománya mint a másik kettőnek.

Amit még tudnod kell, hogy ezek nem "igazi" MTB-k, azok a teleszkópok például a legalja minőséget képviselik, komoly igénybevételre nem alkalmasak. Ezek kirándulós bringák, amire viszont egy cross trekking is alkalmas, és picit jobb felszereltséget kapsz a pénzedért:

[link]


Visszatérve a kiszemeltekre:

A Cube teleszkópja talán hangyányit jobb, eggyel magasabb széria. Viszont a belső bovdenvezetés miatt körülményesebb a karbantartása, illetve a többi alkatrésze hajszálnyit gyengébb. Igaz, ha fogod terepen, sárban használni, akkor a belső bovdenvezetésnek van egy olyan előnye, hogy nem koszolódik, így ritkábban kell hozzá nyúlni. Ez sem rossz vétel, ha esetleg mégis jobban tetszene, mint a CTM.

A Kellyst a Tektro fék miatt én ki is venném a listából, és ár/értékben is a leggyengébb szerintem. Amúgy árnyalatnyi különbségek vannak a bringák közt. Hasonló áron mindenki nagyjából ugyanazt tudja adni, és mindhárom márka a jobb ár/érték arányúak közül való.

2020. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, a méretre figyelek. Csak gyorsan kikerestem őket.


Hát, igazából városban közlekedem vele munkába. Néha egy-egy hosszabb táv kerékpárúton.

Gondolkoztam a trekkingen is, de valamiert az mtb jön be.

Jobban megérné az általad linkelt trekking?

2020. máj. 28. 20:40
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék egyébként ilyen sokat kiadni érte.

100 ezer körül milyen kerékpárt lenne érdemes vennem?

2020. máj. 28. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 100ezerért mindig azt mondom, hogy használtat. Ott még túl sok a kompromisszum, mindenből a legalja van a bringákon. Amiket linkeltél, ezek már megbízható, szerethető gépek. Ha megteheted, szerintem szánd rá ezt az összeget.

Erre a felhasználásra nem vennék MTB-t. A 100 mm-es teleszkóp felesleges, rontja a hatékonyságot és nehéz. A terepgumik indokolatlanul visszatartanak aszfalton. A trekking teleszkópjának útja bőven elég aszfaltra és enyhébb terepre is. Ezen kívül a trekkingen már elöl is Altus váltó van, a hátsó pedig 8 helyett már 9 sebességes. Aszfalton jobban fog gurulni a keskenyebb és simább mintázatú gumi miatt. Ha esetleg csupa jó minőségű aszfalt van arra, elgondolkodhatsz egy fitness bringán is, amin nincs teleszkóp, ezért még könnyebb és fürgébb. Rossz úton viszont ráznak ezek a bringák.

2020. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!