Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol van a határ a cross...

Hol van a határ a cross (trekking) és a mountain bike között?

Figyelt kérdés
Mi az a felhasználás, aminál már MTB kell és kevés a cross? Valószínűleg az MTB-vel járó emberek 90%-ának teljesen feleslegesek a terep-képességek, de mi az a terep, ahova már MTB kell és nem elég egy sokoldalú cross?

2020. máj. 23. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meredek és/vagy sziklás, gyökeres durva terep, ahol a keskenyebb trekking kerék elcsúszna. Azok a helyek, ahol ugrás nélkül nem igazán tudsz elmenni, mert mondjuk van egy fél méteres lépcső az ösvényben. Sok helyen a trekking is elmegy, de lassabban. Viszont egy 29-es monti sem sokkal rosszabb aszfalton a megfelelő gumival, szóval az is jó választás lehet mindenesnek.
2020. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsd el, hogy amikkel az emberek járnak teszkós montik semmilyen terepre nem valók. Jó eséllyel egy normálisabb cross többet bír, mint egy 30ezres összteleszkópos csoda.
2020. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont azon gondolkozom, hogy mi éri meg jobban: egy 29”-os mtb vagy egy 29”-as cross. Előbbi aszfalton elég szívás, utóbbi viszont nem örülne a hegyi utaknak..
2020. máj. 24. 00:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy szívás az aszfalt sem, ha olyan a gumi. A lejtőkön nem fogsz tudni akkora sebességet kitekerni a rövidebb áttétel miatt és a gördülési ellenállás kicsit nagyobb lesz. Én a 27,5-es fullymmal is 23-25 körül tekerek síkon zümmögő terepgumikkal. Egy jó 29-essel, közepén sűrűbb mintázatú gumival szerintem nem leszel sokkal lassabb, mint egy cross trekkinggel. Viszont egy sima hegyi terep sem fog ki a trekkingen, főleg ha nem aszfalt gumi van rajta. Egy hétköznapi túrabringás szempontjából az alsóbb árszegmensben szinte árnyalatnyi a különbség a két kategória közt.
2020. máj. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gravel kategóriát. Azzal sem lehet ugratni, de elmegy ugyanott ahol egy cross bicikli (sőt), aszfalton meg jóval gyorsabb annál.
2020. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nemrég utolértem a Pilis-hegy szerpentinjén egy társaságot. Vagy cross bringákkal vagy alsó kategóriás montikkal voltak. Nyilván rutinjuk sem volt, de kb. 3x gyorsabban mentem és nem én izgultam, hogy el fogok-e esni.

Le lehet csorogni lépésben köveken is cross bringával, de semmi élvezet nem lesz benne.

2020. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: El lehet menni gravellal sok helyen, de terepen még kevésbé stabil és gyors mint egy cross trekking. A keskeny kormánnyal nehezebb az iranyitás, nekem a fékeim is gyengébbek, pedig Sram Rival hidrós, és a teleszkóp hiánya miatt keményebb terepen kirázza a lelked. Ezek a kategóriák mind jó mindenes bringák, különböző mennyiségű kompromisszummal aszfalton és terepen. A gravel hátránya még, hogy trendi, ezért most túlárazott. Fél millió körül van egy jól felszerelt, abból pedig sok mindenből lehet válogatni.
2020. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Akármilyen hihetetlen én leginkább városban használnám az MTB-t. Olyan rosszak az utak, annyi kátyú van, meg padka, hogy ide már mountainbike kell hogy ne rázzon szét, legalább is errefelé, ahol én lakom. Meg azzal télen is el lehet menni ha nem takarítják a havat.
2020. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!