Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi a normál pulzus kerékpá...

Mennyi a normál pulzus kerékpározás közben?

Figyelt kérdés
Átlag sebesség 18 km/h, 35 éves nő vagyok. Nem vagyok edzett, most kezdtem munkába járni bringával, 12 km.

2020. jún. 3. 22:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

2*12 km nagyon jó táv erre a célra. Persze, a terep is számít, hegyre föl meg gödrös úton nagyobb teljesítménnyel kell hajtanod, hogy ugyanazt a sebességet elérd. De igazából az a lényeg, hogy ne add fel - és ha jól értem, akkor ez eddig sikerült is.


Az ébredés utáni pulzus elég jól közelíti a nyugalmit. Amúgy az igazi az lenne, ha éjszaka folyamatosan (mondjuk 5 percenként) automatikusan mérne az órád, és ebből számítaná ki a nyugalmi pulzusod (sok okosóra tud ilyet), de így is megteszi. Ezek a 60-80 közötti értékek átlagosnak mondhatók, edzettebb embereknek általában inkább a 60-hoz van közel (akár lehet 40-50 körüli is, aki nagyon edzett).

2020. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!