Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli felnit érdemes festék...

Bicikli felnit érdemes festék spray-el fújni?

Figyelt kérdés
Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy a biciklim felnijét szeretném fekete festék spray-el lefújni (ezüst színű a felni és megvan kopva) és ha lefújom akkor a fékbetét nem fogja kikoptatni a felnit amit lefújtam? Érdemes vagy inkább hagyjam? Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 8. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a fék felületét lefújod az gondokat okozhat, mert nem lesz jó a fékhatás és a lepergő festék tönkre is teheti a fékbetétet.

Úgy fesd le a felnit, hogy azon a részen ahol a fék hozzáér azt maszkold ki.

2020. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne fújd le! Semmi értelme. Egyrészt nem tudod, milyen lesz a fékhatás, ami sokkal fontosabb a kinézetnél, másrészt úgyis le fog kopni.
2020. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A felni festés viszonylag nehéz sport.

Érdemes e foglalkozni vel annyit mint ammenyit kell.

Kiszedni,gumitle,maszkolni.

Ha igényes vagy akkor a küllőanyákat,küllöket is minimum maszkolni kellene...

Ahol fékez ott nem szabad festeni,mert:rosszabb lesz a fékhatás,aztán elkezd égni a festkék( nem tűzzel) és végül úgyis lekopik.

Ráadásul nem csak simán lefujni kell,ügyelni arra,hogy nem folyonmeg,valami védelem sem ártan,hogy ne potyogjonle 1hét alatt.

Meg feteni amugyis fémtiszta felületre kellene...

2020. jún. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, persze a precizitást megőriztem volna tehát rendes festék illetve a maszkolás sem esett volna nehezemre.
2020. jún. 9. 22:36
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Akkor ez nem alu felni?

Mert ha acél, én azt mondanám, kár rá a pénz. Csere a kívánt színű alura.


Natúr alu felni festése meg körülményes játék, alun nem marad meg a szokványos fényezés.

Kell alumínium alapozó, alá jó becsiszolás.

Küllőket maszkolni baromi kényelmetlen és időigényes, én már volt, hogy inkább kifűztem a kereket és festés után visszafűztem inkább.

A fékfelületet kimaszkolni szintén kényelmetlen játék és ha a maszkolásod nem koncentrikus, a forgó keréknél bűn randa lesz a hullámzó perem.

Érdemes a villába betett és megforgatott keréken egy a fékhez fogott lakkfilcet odatartani és azzal meghúznia maszkolás peremét, majd a maszkolószalaggal ahhoz igazodni, akkor fog szépen futni a kerékkel.

2020. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!