Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után másnap, vagy még...

Edzés után másnap, vagy még aznap este is általában levert vagyok, és minden bajom van. Normális ez? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Fáj a fejem, fáradt vagyok, meg hasonlók... Osztott edzéstervet végzek, és egy izmot csak heti egyszer edzek. Ezért nem tudom mi lehet a baj. Talán vérnyomás?
2016. szept. 28. 10:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Tartottam ezelőtt 1,5-2 hét szünetet is, de úgy látszik hogy ez se használt.
2016. szept. 28. 10:15
 2/8 anonim ***** válasza:

Két esetben szoktam ilyet tapasztalni:

1. Ha rossz levegőjű helyen kerékpározok minimum 50-80 km-t. Ahol kevés a negatív ion és oxigén és sok a nagy járműforgalom miatti szennyeződés a levegőben.

2. Ha elsavasodott a szervezetem. Ez lehet túl sokáig tartó húsfogyasztástól vagy tartós szellemi kimerültségtől vagy kialvatlanságtól.

De lehet hogy a nem elsavasodott szervezet az 1. esettel, azaz a rossz levegővel is megbirkózhat.

2016. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Edzés közben és közvetlen edzés után semmi bajom sincs. Olyankor teljesen jól vagyok. Még jobban is érzem magam. Ha délelőtt edzek, akkor estére vagy másnap reggelre jön ez a rosszullét. Talán nem nekem való a súlyzózás? Lehet nem tolerálja a szervezetem a nagy súlyokat? Létezik ilyen? Keressek másik sportot?
2016. szept. 28. 10:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a regeneráció közben tápanyag hiányban szenved a szervezeted. Első sorban az étrenden kéne csiszolni szerintem. Vitaminhiány is fennállhat. Szoktál nyújtani minden edzés után? A glutamin és a BCAA is segíthet. Ennyivel nem lehet rövidre zárni a témát hogy alkalmatlan vagyok a testépítésre. Még ha így is van akkor bele törődsz hogy egy genetikai hulladék vagy?:D ..és nem teszel azért hogy javuljon a helyzet?
2016. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mannnocska ***** válasza:

Lehet az is amit a 4es mond.


Mármint hogy valami a kajával, vitaminokkal nincs rendben. Nem a glutamin, bbca, meg genetikai hulladék része.


Túledzettség is lehet. Milyen az edzésmúltad? Edzésterved? Mennyit pihensz?

2016. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kb 2 éve edzek. Mostanában kezdett ez a dolog előjönni. Heti 1szer edzek egy izmot, szóval ezért nem ertem. Kajám rendben van szerintem. Vitmint is szedek.
2016. szept. 28. 14:49
 7/8 A kérdező kommentje:
*vitamint
2016. szept. 28. 14:50
 8/8 mannnocska ***** válasza:

Ez nem edzésterv amit írsz. melyik napon mit, hány sorozat, hány ismétlés.


Alvási idő?


Első körben érdekes a dolog ha 2 évvel a hátad mögött ilyet tapasztalsz. Ilyenkor már érdemes orvosi vonatkoztatást keresni.


Vashiány a tippem első körben. Olvass utána, nézd meg hogy illenek e rád a tünetei. Azért edzés utáni napon jelentkezik, mert az izomfunkciókhoz elengedhetetlen. Edzéskor használod, és kimerül a vasraktár, majd 2 nap múlva feltöltődik, de a másnap még offos vagy.


Háziorvos, panaszkodás neki, kérni vérképelemzést vashiány gyanújára. Azt meg kiértékelni utána.


Orvosnak ne ilyeneket mondj hogy "meg hasonlók", hanem igyekezz pontosan leírni. Ingerlékenység, fáradság érzés, kedvetlenség, erőtlenség akármi, amit érzel ilyenkor.


Volt ilyenem, ezért mondom.

2016. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!