Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringát építeni, vagy egyben...

Bringát építeni, vagy egyben megvenni a drágább?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 16:41
 1/10 anonim válasza:
75%

Építeni. Ha te választod ki a legminőségibb alapanyagot, ami a te méreteidhez/igényeidhez passzol...

Habár vannak méregdrága biciklik is (versenybiciklik)


Attól függ, hogy mit szeretnél

2020. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem építeni olcsóbb.

Legalábbis eddig én raktam össze őket magamnak mindig, és ahogy nézegettem az alkatrész, vagy kész kerékpár árakat, jobban jöttem ki a pénzemből.

2020. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Általában egyben venni olcsóbb.

Akkor érdemes építeni, ha sokat kellene módosítani a kész bringán a terveidhez.

2020. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Épiteni. Abban minden alkatrészt ismersz,a te igényeidnek megfelelően épül. És kiskeráron veszed. Az àfát sem tudod vissza igényelni és a gyártó sem ad kedvezményt mert csak 1db-t veszel nem 100ezret.
2020. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Az én bringáimat sokkal drágább lett volna megépíteni, mint megvenni. Szerintem többnyire ez a helyzet. A gravel bringám árából meg sem tudnám venni a rá szerelt alkatrészeket, és akkor még ott van a váz, ami magában 250-300 ezer Ft körül volt.
2020. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hellmano ***** válasza:
63%
Ha nagyon egyedit, nagyon speckót akarsz, akkor azt drága építeni, ha viszont beéred a kb. ugyanazokkal a minőségekkel, mint egy bicón van, akkor meg már olcsóbb építeni. Bár építeni inkább azok szoktak, akiknek egyedi igényeik vannak és az, mint írtam soha nem olcsó mulatság.
2020. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
43%

Ha egyben veszed meg a kerékpárt, akkor az kereskedelmi árrést egyszer fizeted meg.

Ha alkatrészenként, akkor minden egyes tételre külön-külön.

És ugyanez a helyzet az egyéb költségekkel is: csomagolás, szállítás, stb.

2020. júl. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

Én is arra hajlok, ha jó neked a bolti úgy, ahogy van, akkor egyben olcsóbb.

De ha egyedi igényeid vannak (és azért aki igazán bringamániákus, szerel otthon és sokat, nagy távokat teker, annak aztán van egyedi igénye dögivel), akkor előfordulhat, hogy az egyben megvetten annyi mindent cserélsz, hogy jobban megérte volna építeni.


Egy jó kis felső kategóriás országúti, ha jó méretet veszel, valószínűleg nem nagyon igényel módosítást a nyergen kívül, de az meg olyan drága, hogy építgetve olcsóbban összehozhatod ugyanazt a kényelmet és megbízhatóságot, esetlegesen grammokban és használt alkatrészek behúzásával engedményt téve a költségcsökkentés felé.


Az építésnek az egyedi igényeken felül egy nagy előnye van az egyben vétellel szemben: nem együtt adod ki a nagy pénzt, hanem alkatrészenként. Olyan, mint egy részletfizetéses vásárlás, csak itt csak akkor lesz használható lovad, mikor már majdnem minden részletet befizettél.

2020. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: a részletfizetéses analógiát én is végigfuttattam magamban ugyanígy. Szerintem is megéri építeni, ha nem azonnal kell a vas. :)
2020. júl. 31. 03:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor a Wadmalackán kívül a kettesnek is tessék nyomni egy zöld pipát :D
2020. júl. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!