Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik ilyen biciklis app?

Létezik ilyen biciklis app?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdtem komolyabban kerékpározni. Azonban mikor elindulok közelemben lévő falukba vagy városokba nem tudom hogy szabályosan közlekedem-e. Nem vagyok túlzottan tisztában a kerékpáros szabályokkal és ez frusztrál minden egyes utamon. Tehát a kérdésem az, van-e olyan applikáció amely megmutatja mely utakon mehetek biciklivel, nem félve büntetéstől?

2020. aug. 4. 22:59
 1/3 Alex Fly ***** válasza:
100%

Egy normális navigációs app naprakész kerékpártérképpel (pl. Navitel vagy Locus az OMP vagy TuHu friss kerékpártérképével) nem fog olyan útvonalra vinni, ahol tilos haladnod.

De app nélkül is könnyen felismerheted ezeket az utakat: ahol "autópálya", "autóút" vagy "kerékpárral behajtani tilos" táblát látsz, ott nem kerékpározhatsz. Minden más helyen igen.

2020. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de a kerékpár is egy jármű, amivel akkor közlekedhetsz közúton, ha ismered a rád vonatkozó szabályokat mindenféle app nélkül. Azt pl. egy applikáció sem fogja megmondani, hogy ne menj át a piroson vagy hogy záróvonalon ne fordulj meg, mégis büntetnek érte.

Szerintem nézd meg a KRESZ kerékpárra vonatkozó szabályait, nem olyan sok, de ennyi igazán elvárható minden közlekedőtől.

2020. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Egy ideális világban igazatok van.

De ajánlom például a Bp-Gödöllő utat.

Bp. felől: kerékpárút.

Gödöllő felől: kerékpározni tilos!

Na, erre varrjatok gombot!

2023. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!