Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol érdemes benzines kerékpàrt...

Hol érdemes benzines kerékpàrt vásárolni?

Figyelt kérdés

Első sorban online rendelés érdekelne, de ha tudtok Borsod megyében jó üzletet, akkor azt is szívesen megnézem.

Árban maximum 250 ezret szánnék rá. Fontos még az is, hogy ne kelljen rá jogosítvány.


2020. aug. 5. 02:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hogy mit??
2020. aug. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

A benzines kerékpárt robogónak hívják, nem? Vagy mire gondoltál? Linkelj már valamit. Elektromosról már hallottam, de benzinesről?

Ha SMKP, akkor az már nem kerékpározás kategória szerintem.

2020. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ha a beépített motor pedálhajtás nélkül képes a járművet hajtani, úgy a jármű segédmotoros kerékpár, tehát kell a bukósisak és a jogosítvány.
2020. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Dongó motort akarsz a bicajodra?

Retro oldalakon lehet, hogy még találsz... :) :)

2020. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak igaza van!

De mondjuk ezt alapból tudnod kéne, tele van vele a net, elég beírni a google-ba!

2020. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

[link]

Mondjuk ilyeneket. Egyébként tudom, hogy honnan lehet rendelni,(pl innen), de az volt a kérdés, hogy honnan érdemes rendelni, melyik oldal megbízható, stb.

2020. aug. 5. 16:12
 7/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul ezen az oldalon a legtöbb nem is elérhető jelenleg.
2020. aug. 5. 16:13
 8/26 A kérdező kommentje:
Egyébként tudtommal minden kerékpár használható jogosítvány nélkül, melynek motorja 300W alatt van, nincs rajta benzinkar, és önálló elindulásra nem képes (tehát, csak a pedálok tekerésével indítható el).
2020. aug. 5. 16:15
 9/26 anonim ***** válasza:

[link]



“Bacsó Attila rendőr alezredes, a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetője megerősítette, hogy azok a járművek, amiket általánosságban használunk kerékpárként, de bármilyen motorral rendelkeznek, azok már segédmotoros kerékpárok, tehát nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk, mintha kerékpárral közlekednénk. A köztudatban az terjedt el, hogy 300 wattost meg nem haladó erősségű motorral felszerelt kerékpár az egy úgynevezett rásegítő motoros kerékpár, és a kerékpárra vonatkozó szabályokat kell betartani. Ez nem így van! Azok a járművek, amelyek önerejükből képesek haladni, úgy, hogy nem tekerjük, azok nem felelnek meg a kerékpár kritériumának, hanem valamennyi esetben segédmotoros kerékpárról beszélünk. Ez esetben használni kell bukósisakot, kell vezetői engedéllyel és kötelező felelősségbiztosítással rendelkeznünk” – mondta a szakértő.”

2020. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

,,Amennyiben a legfeljebb 300 W teljesítményű beépített motor a jármű önálló hajtására nem alkalmas, úgy a jármű kerékpárnak minősül. Ha a beépített motor pedálhajtás nélkül képes azt hajtani, úgy a jármű segédmotoros kerékpár, kell a bukósisak és a jogosítvány."

Ezt írtam én is. Ha a motor legfeljebb 300W, nincs rajta benzinkar, és önellátó hajtàsra nem alkalmas, akkor az még kerékpár, és használható jogosítvány nélkül. Rengeteg ilyen elektromosan kerékpár is létezik a piacon, akár azt is hajlandó lennék venni, csak jogosítvány ne kelljen hozzá.

2020. aug. 5. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!