Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Enduro biciklik (amik ilyen...

Enduro biciklik (amik ilyen 160-180 mm-t rugóznak) kb. mekkora távolság megtételére alkalmasak?

Figyelt kérdés
Ugye ezeknek már elég nagy a rugóútja, de még normális hajtásuk van, elég nagy lánctányérokkal, meg nem is olyan nehezek. Ezek alkalmasak túrázni?
2020. aug. 6. 11:30
1 2
 1/15 savanyújóska ***** válasza:

Alkalmasak igen, de attól függ mire használnád. Ha van egy enduród, és azzal indulnál neki, mondjuk egy balatonkörnek, akkor ha a csomagokat el tudod helyezni, akkor abszolút fasza. Ha ugyanerre vennél egy bringát, akkor egy enduro ágyúval verébre, a felét sem fogod kihasználni. Az, hogy mennyit bírsz ki egy bringa nyergében nem annyira a rugóúttól, mint inkább a nyeregtől, és a nadrágtól függ. Nyilván ha terepre mész, akkor jó a 100-120mm-plusz, de egy sima bringakörtúrán a 160mm felét talán, ha kihasználod. Ez a rugóút arra van, amikor eleve nagy sebességgel (30-40+ kph), hegyről lefelé jössz, nehezebb terepen.


Szóval a végleges válasz attól is függ, hogy van-e már bringa, és hogy pontosan mire szeretnéd használni. Anno bringásnadrágban egy 4 napos balatonkört simán végigtoltam montival. (Csak első teleszkóp, 120mm, gyári nyereg.)

2020. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazából olyan felhasználásra kéne, hogy évente néhány alkalommal vinném pályára, aztán ennél gyakrabban járnék vele a közeli hegyes-dombos erdős vidékre, ahol keményebb a terep, meg a közeli városba is járkálnék vele, ilyen urban downhill jelleggel (lépcsőzés, droppok, stb). Csak pont egy olyan helyen lakom, ahol ilyen 10 km-es körzetben síkság van, és nem mindíg lenne kedvem vonatozni/autóval elvinni, szóval azért érdekelt ez hogy jó lenne-e sima tekerésre is, mert néha csak így a környéken tekeregnék vele.
2020. aug. 6. 12:30
 3/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a mostani biciklim is össztelós, de ez csak 120-at rugózik elöl-hátul, ez teljesen jó sima tekerésre, mondjuk ugratásokra meg ilyenekre már nem igen, inkább csak ilyen trail felhasználásra. Idén vagy jövőre tervezek egy normális enduro-t venni.
2020. aug. 6. 12:33
 4/15 savanyújóska ***** válasza:
Akkor szerintem teljesen jó, annyi, hogy ha belefér, a kiakasztható teló sík terepen elég sokat segít. :D
2020. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A mostani biciklimen is le lehet zárni a teleszkópokat, ezt még akkor használtam intenzíven pár napig mikor megvettem a biciklit, de folyton elfelejtettem hogy lezártam a teleszkópokat, és levettem vele pár padkát :D Szóval azóta nem igen merem ezt a funkciót használni.
2020. aug. 6. 13:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem erre felesleges az enduro.

140mm es gépeket néznék (az is enduro) csak nem annyira hc. Mert bár mennél terepre de nem annyit hogy arra specializált bringát vegyél.

Az enduro hajtása azért normális mert az enduroban mennek felfelé is.

2020. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ritkán mennék pályára, de ha igen, akkor oda viszont tényleg kéne egy jó bicikli, szerintem 140mm kicsit kevés lenne, én olyan 170-180 mm-ben gondolkoztam. Most 120-at mozgó biciklim van, ez is így elég kevés szokott lenni, pedig ezt még nem is vittem pályára, nem hiszem hogy az a +két centi olyan sokat dobna rajta. Most már olyat szeretnék, ami tényleg jó lenne még magyar dh pályákra is, és már nem nagyon kéne lecserélni pár éven belül.
2020. aug. 6. 21:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Értem de alapjáraton nem arra használnád amire valo. Így egy másik problémába ütközöl a hétköznapokban inpraktikus egy "célgép".

Persze használható rendszeresen,de a nagy rugóutak levesznek a hajtáshatékonyságból.

A gép jellemzően lejtözös geometriája nem túrazásra valo,stb.

2020. aug. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy enduroval azért nem olyan kellemes távot tekerni. Szerintem az ideális, ha az enduro mellé tartasz egy gravelt. Persze erősen függ attól, hogy anyagilag megteheted-e. Igazán mindenre jó bringa nem létezik. Esetleg egy eMTB, de az még csak az igazán drága.
2020. aug. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
180mm a 10-20 méteres Redbull Downhill pályákra kell... MO-n nincs is olyan pálya, amire ne lenne elég a mostani vagy 140mm-es szett...
2020. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!