Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik olyan, hogy számomra...

Létezik olyan, hogy számomra egy nyereg sem kényelmes?

Figyelt kérdés
Már jó pár nyerget kipróbaltam,de sajnos a lágy résznél előbb utóbb minden nyeregnél elviselhetetlen fajdalmat éreztem. Ami teljesen tömör az akár egy óra után is kényelmetlen, most egy Specialized nyereggel próbálkozok amely közepén könnyített, de sajnos 2.5 óra (70km) után ennél is jelentkeztek ugyan azok a fájdalmak. Gél betétes nadrágot használok. Országúti kerékpárt hajtok.
2020. aug. 21. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a kerékpár beállítása nem jó? A nyereg magassága, dőlésszöge, a kerékpár vázmérete, stb.?
2020. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vázméret:58-as, 180cm magas vagyok. Számomra kényelmes. A nyereg annyira van magasra állítva, hogy épp leér a lábujjam, derekam nem mozog tekerés közbe. Dőlésszöge enyhén előre lejt, érzem is, hogy néha fentebb kell picit ülnöm.
2020. aug. 21. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ezek valamelyike segít?

How To Choose A Road Bike Saddle

[link]

How To Set Your Road Bike's Saddle Height

https://www.youtube.com/watch?v=FVu5Zrktm40

2020. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pár állítást kipróbálok a látottak alapján. Vagy az lenne a gond, hogy 90%-ban ülve tekerek? 2-3 percre szoktam megallni 20-30percenként kb.
2020. aug. 21. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik, de 90%-ban beállítási probléma az oka.

Állítsd teljesen vízszintesre a nyerget!

2020. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

meg kell találni a pontos vázméretet és a jó nyereg és kormány beállítást.

csak ezek után kezdj el nyergeket tesztelni.

és még mindig megvan az esély hogy nem találsz megfelelő nyerget - amit szintén be kell állítani.

ha nem találsz, akkor viseld el, hogy fáj a hátsód. ez van.

nekem is 60-80 km után fáj. és? kiíbjuk, mert szeretünk tekerni.

2020. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mindent megpróválva még mindig marad a fájdalom, akkor elvileg egy idő után megszokod. Eleinte 70km után fáj, ha rendszeresen, hetente többször tekersz, akkor egy idő után fokozatosan hozzászoksz és egyre jobban, egyre tovább bírod.
2020. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!