Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tegyek ha túl kényelmetlen...

Mit tegyek ha túl kényelmetlen a bicikli ülésem?

Figyelt kérdés
Holnap részt veszek egy 4 napos kerékpártúrán, és hát kölcsön kaptam egy biciklit. De hát nem igazán kényelmes, és nincs pénzem másik nyeregre. nincs erre valami rögtönzött megoldás?

2016. júl. 7. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsőre a szokatlan és az új ülés is kemény . Pár km után hozzá lehet szokni ha nem selejtre van hullva .
2016. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, cseréld ki a nyerget egy másik bicikliével. Ha nincs, ajánlom a biciklis nadrágot, sokat tud segíteni.
2016. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát őő tegnap körbe bringáztam próbaként a városunkat de mára felültem és azt hittem már sírok xd
2016. júl. 7. 14:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem se nyeregre se biciklis nadrágra
2016. júl. 7. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
Ne legyél ilyen életképtelen, kérj kölcsön! Ne haragudj, de biztos vagyok benne, hogy ha biciklis nadrág talán nem is, de egy másik nyereg csak akad az utcátokban! Tessék egy kicsit tenni érte, mert most egy halom másik ember próbálja megoldani azt az egyszerű gondodat, hogy kemény az ülésed...
2016. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nem tudsz jobbat, tegyél egy laposabb kispárnát magad alá, de vigyázz, mert leesik a kerékhez és pofára esel vagy elnyomhatja a combodban a keringést és lefordulsz úgy begörcsöl! Egy pufis télikabát kapucnija a legjobb, mert leveszed, ráhúzod és a kilógó madzaggal egyből rá lehet biztonságosra kötni! :)

Ami miatt kényelmetlen lehet és 2 perc alatt csavarhúzóval/imbusz kulccsal állíthatod:

ülés szöge (egyszerűen nem párhuzamos a vázzal és nyomja az egyik lábad)

ülés magassága (nyeregcső rögzítésénél lazítsd meg és vidd olyan magasra, hogy még sarokkal tudj tekerni)

ülés dőlésszöge (kb. vízszintesre javasolt, de vannak olyanok amiknek az eleje jobb ha lejjebb van. Ennek puklisabb a hátulja, van egy íve a tetejének)

előre/hátra toltsága (túl elől nyomja a combtövet, hátra tolva nagyon farcsontra terhelődik a súly)


Ha a váz túl nagy neked (messze a kormány), akkor told a kormány felé az ülést, a magassága mehet ahogy írtam!

2016. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
97%
Akárhogy is végződik a mostani eset, egy dolgot tanulj meg, hosszú túra előtt minimum a túratávnak megfelelő távon (akár hetek alatt kis részletekben) össze kell szokni a nyereggel. Nincs olyan nyereg, amire elsőre felülsz és 100 km-en át kényelmes lesz.
2016. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!