Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » KTM biciklik kiknek a körében...

KTM biciklik kiknek a körében elterjedtek?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallom, hogy csak a KTM, meg hogy az a legjobb, azt kell venni, valakinek van 200 ezre már rohan is a hervis-be megvenni a KTM-et. (több ismerősöm is így tett, mondtam nekik hogy ennyiért mérföldekkel jobb felszereltségű biciklit kapni, de nekik kellett az a matrica a vázra)

De valahogy én versenyeken eddig egyszer sem láttam KTM biciklit a komolyabb 500+ ezres mtb kategóriában. Végignéztem a KTM oldalán a mountain bike-okat, azok sem tűnnek valami komolynak, nagyon sok szakágban nincs is versenyképes biciklije. De akkor miért ilyen hype-olt a KTM, ha amúgy sehol semmi egy komolyabb Trek, Specialized, Commencal, Canyon, Mondraker, YT, Santa Cruz márkához képest? Vagy csak a magyarok között elterjedt az olcsóbb kategóriában, mert csak ezt ismerik?


2020. szept. 6. 07:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Aki Decathlon-Hervis vonalon mozog, annál nem meglepő, hogy nem látott még versenyen egy drágább KTM-et sem"

:DDD

Az nem gond, hogy olyan versenyekre járok, ahol akár még 2,5+ millás biciklik is megfordulnak. Csak egyszerűen a KTM-nek vagy nincs is ilyen biciklije, vagy ha van is, abból is van kb két modell, ami 10 éves technológia, de nem is erről beszéltem. Elég messze áll tőlem az XC meg az országúti meg ezek amiket felhoztok, de még ott sem láttam KTM-et egyszer sem :D És most nem magyar versenyekről beszélek, mert azok biztos tele vannak, hanem komolyabb külföldi versenyekről. Nem hiszem, hogy S-Works meg Santa Cruz áradatban befigyelne egy KTM is..


Végignéztem a KTM össztelós gépein, valszeg ezek mind xc-re vannak, maximum trail-re. A felszereltséggel nincs is baj, de a vázgeometria elég gagyinak tűnik a többi mai gyártó biciklijéhez képest.

Itt van ez például, ha jól értelmezem ez most a KTM csúcs fully-ja

[link]


Eközben más gyártó meg már rég ilyesmiket gyárt, nem ezzel az ősrégi geometriával:

[link]

2020. szept. 7. 06:03
 12/25 anonim ***** válasza:

Aha! Tehát azért sz@r a KTM és azért nem használja senki sem, mert a te szakágadban nincsen jelen. Biztos egy kalap sz@r és természetesen csak hülyék vesznek Bianchi, mert nem gyártanak DH bringákat. :D

Vagy vegyük a Konát! Az ugri-bugri szakágakban nagyon erősek voltak, de XC-ben soha nem volt tényező. Ahogy a pl. a Santa Cruz sem.

A Salzkammergut Trophyn több KTM volt, mint Merida, Giant vagy Rocky Mountain.

De a 4 Islands-en is volt össztelós KTM. Bár ott ránézésre a mezőny negyede Scottal ment. Mondtam is, hogy jé, egy Rockrider sincs a mezőnyben, pedig Decathlon mindenhol van.


"De valahogy én versenyeken eddig egyszer sem láttam KTM biciklit a komolyabb 500+ ezres mtb kategóriában."

DH-ban nem az 500+ a komoly kategória. Ez a belépő szint.


"A Decathlon-os biciklik szerintem még mindíg jobbak az árukért, mint a KTM-ek."

Dönts már el, hogy mi akarsz mivel összehasonlítani!

2020. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Van Downhill biciklije a KTM-nek, bár az más kérdés, hogy ős régiek, és nincsenek is újak. Nem azért mondom, hogy rossz a KTM, mert hogy nincs Downhill-ben meg ilyenekben, de azért szoktam nézni XC, Trail, néha országúti versenyeket is. Gondolom te sem akarod magadnak bemesélni, hogy profi versenyeken a Specialized S-Works, Trek, Santa Cruz, Cannondale és hasonló márkák között olyan sok lenne a KTM :D

Egyébként amit belinkeltem az a KTM is és az a Forbidden Druid is trail bicikli, csak ugye a KTM elég elmaradott vázgeometriát tekintve, persze a Kashima fox teleszkóp meg ezek miatt el tudják adni drágán így is.

A KTM számomra már mindenhogyan kakukktojás marad a bicikli márkák között, egyszerűen nem bírom egy kalap alá venni a ténylegesen nagy márkákkal.

2020. szept. 7. 15:40
 14/25 A kérdező kommentje:

"DH-ban nem az 500+ a komoly kategória. Ez a belépő szint."

Rendszerint egy 2015 körüli használt Demo 8-at már megkapsz 500-600 körül, azért ez szerintem nem a belépő kategória. Az inkább olyan 300 körül lehet, de ahhoz már tényleg szerencse kell, hogy ennyiért normális biciklit kifogjon valaki. Egyébként meg mivel nem akkora szakág a DH még magyarországon, versenyeken a 200 ezres merev UMF-től kezdve a 3 millás Commencal-ig látni mindent. Én speciel 700-800 ezer körül mozgok.

2020. szept. 7. 15:43
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem bemesélem ezeket, hanem látom a versenyen és ezeken a versenyeken szoktak statisztikát is vezetni ezekről. (Csak nem tudom, hogy hol van már a füzet.)

Még mindig azon rugózol, hogy egy-egy szakákban nincs kedvedre való bringa és ott is csak annyit írsz, hogy elmaradott a vázgeometria.

A Santa Cruz és a Kona sem vehető komolyan, mert sem XC, sem outi vonalon nincs értékelhető bringájuk.

2020. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Santa Cruz-nak pont van XC-je és Országútija is, Kona felhozatalát annyira nem ismerem, csak a DH gépeit.

Egyébként nem azt mondom, hogy nem értékelhető egy márka, mert nincs egy-egy szakágban versenyképes biciklije minden évben. Csak azt mondom, hogy a KTM nem érdemel ekkora hype-ot, vannak márkák amik tényleg érdemelnének, mert kb minden versenyen szembe jönnek, profik is azokat használják, de pl. a KTM nem az a nagyon gyakori márka profi versenyeken. Pár hónappal rendeztek a közeli városban outi versenyt, pont arra jártunk, kapásból 2-3 millás S-Works, Trek meg hasonló biciklik voltak, mint majdnem minden ilyen versenyen, nem hiszem, hogy a nagyon profik KTM-el nyomulnának.

2020. szept. 7. 16:07
 17/25 anonim ***** válasza:

"egy 2015 körüli használt Demo 8-at már megkapsz 500-600 körül,"

Most meg már használt cuccok árairól beszélünk? Hogy' került ide a használt ár?


A Kona éppen azért volt jó példa, mert gyártottak ők mindent, scandium XC vázat is, de alig használták komolyabb arcok az ugri-bugri szakágakon kívül. Tudod, hogy miért? Mert baromi sok pénzbe kerül betörni egy másik szegmensbe. Kellenek a sportsikerek, mert anélkül senki sem hiszi el, hogy jó a gép. A siker 50%-ban marketingen múlik. Jó bornak is kell a cégér!


A nagyon profik azzal mennek, amit ad a szponzor.

Szerinted Bianchit azért vesz sok outis, mert annyira jó? Annyit tud, mint a többi. Érzelmi okokból választanak. Ha nincs műszaki különbség, akkor érzelmi döntést hoznak.

2020. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Gondoltam alapvető dolog, hogy downhill-ben használt árakról beszélünk, mivel 1 az, hogy magyarországon az emberek 70%-a használtan vesz DH biciklit, 2, hogy az idei DH biciklik simán vannak 2,5 - 3 millió körül is, szerintem már egy évtizede nem volt olyan dh bicikli, ami újonnan 500 körül volt, tehát újonnan nem igazán fogsz sehol kapni már ilyen biciklit ennyiért. :D
2020. szept. 7. 16:45
 19/25 anonim ***** válasza:

Aha, decathlonos bringák, meg 200 ezres KTM négyszöges hajtőművel...

A végén jött csak be a DH vonal.

2020. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem értem a problémádat. Azt írtam, hogy sok ismerősöm rohan a hervis-be megvenni a 200 ezer körüli KTM-eket, mikor ehhez képest a decathlonos biciklik sokkal jobbak az árukért.

Majd végül oda terelődött a téma, hogy drágább kategóriákat is elő vettünk, majd valaki megemlítette a DH-t is, én meg kijavítottam pár dologban.

2020. szept. 7. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!