Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár átlagsebesség mennyir...

Kerékpár átlagsebesség mennyire függ a kerékpár típusától, felszereltségétől?

Figyelt kérdés

Volt egy összteleszkopos MTB-m 26 kerékkel amivel kb 15km/h átlagot tudtam menni de 30km után kifulladtam, lecseréltem egy cross trekkingre Kenzel Distance 200 gyárinál keskenyebb felnivel és gumikkal ezzel vígan elmegyek 100km-t is de 19-20km/h átlaggal, fura érzés amikor elszáguld melettem egy országútis, de megalázó amikor egy MTB is. Ennyire sokat számítana a minőségi kerékpár vagy csak én nem vagyok edzett? Országútival sokkal könnyebb tempót tartani mint egy trekkingel? Az feltünt, hogy hátul sokkal kisebbek a lánckerekek egy országútin mint nekem a trekkingen elől meg sokszor csak egy vagy kettő nagy lánckerék van. Tehát a váltó lenne a fő befolyásoló tényező vagy a kerékpár súlya (enyém 15kg) esetleg a testtartás vagy mindezek egyidejűleg javítanak annyit hogy tartósan akár 25-30km/h átlagot tudnak menni úgy hogy nem is profik csak hobbi kerékpárosok?

Mert akkor az országútit megértem, de hogy MTB mel hogy mennek különösebb erőfeszítés nélkül 25km/h átlagot kerékpáros múlt és edzettség nélkül ez számomra rejtély, igaz elég komoly brinkákkal tehát nem a belépő kategória, de akkir valóban ennyit számít a kerékpár felszereltsége (váltok, agyak, csapágyak, stb.)?



2020. szept. 6. 21:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Előző, a metrósíneken mentél, hogy nem volt útban lámpa?:D
2020. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!