Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány ezer forintól érdemes...

Hány ezer forintól érdemes kerékpárt venni amit nem kell korán vinni javítgatni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
A műhelyek 8-kor nyitnak, előbb nem érdemes oda vinni.
2020. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ugy. Hanem megvásárlástól,elso használattól fuggoen.
2020. szept. 18. 19:34
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy x ezer forint felett csak jó biciklit tudsz venni. Aki mindennap használ sportolásra egy MTB-t, annak nem ugyanannyi lesz az a határ, amennyiért jó biciklit tud venni, amit nem kell javítgatni, mint aki munkába járásra használja, pláne nem mint aki hétvégente nyáron használja 20-30 kilométeres kényelmes biciklizésre.
2020. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
250-300 ezret illik rászánni. Az 2-3 évig ki fog szolgálni.
2020. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem attól függ, hogy mennyiért veszed, hanem hogy mennyit használod és milyen gondosan tartod karban. A kerékpáron is vannak kopó alkatrészek, amiket bizonyos km után cserélni kell (lánc, gumi, lánckerekek).
2020. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hypno ***** válasza:

A csapágyak (pedál, agyak, kormány) minimum szezononkénti kenését mindenképpen érdemes elvégezni, vagy végeztetni.


Ez nem javítás, hanem karbantartás.

2020. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

azért ez ìgy nem teljesen igaz. Nyilván egy 30K-s biciklinek látszó tárgyon atom gagyi alaktreszek vannak,amik attol eltörnek/hajlanak, hogy rájuk nez az ember.

Ezek egy 200K-s bringán már nem jelentkező problémák.


Ezek után jön a használat,karbantartás dolog.

Amit gyakran használnak és karban is tartják az tovább bírja mint amit használanak és lese xarják.

Amit nem használnak azt mindegy hogy tartják karban...bár .


Évente érdemes egy nagy generrál.

2020. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz!


Mennyit fogod használni? Havonta/évente/stb...???


A karbantartás szükségessége ettől is nagyban függ.

Attól is függ, hogy mennyire jól használod... Értem ezalatt, hogy ha összevissza váltasz, nem a megfelelő pillanatban, és csireg-csörög-nyikorog a lánc a fogaskerekeken váltás közben - ez fokozottan koptatja a láncot és a fogaskoszorút is. Stb. swtb.

2020. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én 10 éve vettem egy Merida TFS 500D-t. Akkor kereken 140.000 Ft volt. Kb. 20-25.000 Km van benne, az összes agy, csapágy, hajtókar, pedál, teleszkóp az eredeti benne, és hibátlan. Természetesen mindezt úgy, hogy a szétszedéseket, zsírzásokat nem felejtettem el.


A kopó-fogyó gumikat, fékbetéteket, láncot, fogaskeréksort cserélni kellett rajta többször is természetesen, de semmi mást.


Most egy kb. egy millás pedeleccel járok, de a Merida mindig megmarad, mert minden bringámtól megbízhatóbb, és azonnal befogható több száz kilométeres túrákra.


Azt gondolom, hogy az a 10 évvel ezeleőtti 140k most olyan 250-300k-s bicajnak felel meg. 250k alatt ne vegyél olyan bicajt, amit sokáig hibamentesnek vársz el.

2020. szept. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Nekem egy 8éves Merida Crossway-em, évi 6-7e km-t megyek vele, tapasztalatom ugyanaz, mint a tiéd. A kopóalaktrészeket nekem is cserélték már 2x, és tavaly a hajtókart, mert kikotyogósodott.

Ettől eltekintve hibátlanul működik, és ami fő: megbízható.

(56N)

2020. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!