Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Strava, szintkülönbség mérése?

Strava, szintkülönbség mérése?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de eddig azt hittem, hogy a strava a többi

biciklis GPS-es alkalmazáshoz, órához hasonlóan(vagy azok sem így működnek?) az összes szintkülönbségbe beszámítja a lejtmeneteken szerzettet is.

Most tűnt csak fel, egy csak fel 103+ méteres emelkedő egymás után 6x való fel-le teljesítése, és odatekerve még egy szép domb teljesítése után, hogy összvissz 800méter szintet gyűjtöttem.

Én nézek be valamit, vagy tényleg csak a felfeléket számolja?



2021. jan. 2. 17:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

17!


900 KJ = 215 kcal

Leírom újra: Több pulzusmérőt használtam az évek alatt és azok calória értékei alapján írtam a hsz-t.

Tedd fel az Elevate plugin és akkor lesznek még olyan adataid, mint HRSS és W/Kg. Persze mérés (watt, pulzus) ezek is csak becslések lesznek.

Amúgy a Strava egyik nagy hibája, hogy nem naptárhoz kötöttek az adatok, csak egy súlyt adhatsz meg, pedig bőven lehet 10-20 kg-os ingadozása valakinek és akkor a régebbi edzéseihez fals értékeket fog számolni.

2021. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

@21 Nem teljesen értelek. Le lett írva, hogy az energy output(kJ)

és a szervezet által elégetett összenergia(kcal) nem ugyanaz.

Én is használok pulzusmérőt, figyelemmel követem egy csomó más bringás útjait és edzéseit, és ezek alapján elég biztosan állíthatom,

hogy neked nagyon mást jelent a "közepes" megterhelés, mint a legtöbbeknek.

Hát azért akinek ilyen súlyingadozása van, az elég távol áll attól, hogy a w/kg értékeit nézegesse, mert nem épp egy sportoló.

2021. jan. 4. 18:01
 23/25 A kérdező kommentje:
Bocs, 21: te 14 vagy 15 vagy, mert lehet összekevertelek titeket, és akkor a válaszom egy része off.
2021. jan. 4. 18:03
 24/25 anonim ***** válasza:
Biztosan nem a 14-es, mert az én voltam. :))
2021. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

22!


Aki napi szinten sportol, az egy sérülés vagy baleset után nagyon könnyen fel tudsz szedni 10 kg-ot, de még többet is, ha hónapokig nem tud mozogni.

2021. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!