Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 16 eves vagyok 165 cm kb es...

16 eves vagyok 165 cm kb es nagyon szeretnek elkezdeni BMX-ezni es hat eleg kezdo vagyok a temaban:/ tudtok par tippet adni hogy mit hogyan merre?

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 23:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Ennyi idősen már nem sok értelme van
2021. jan. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Mit értesz az alatt, hogy BMX-ezni akarsz? Veszel egy BMX-et, és fullcap-ben gurulsz a haverjaid mellett a téren miközben hőbölögtök, vagy egy elszánt sportoló szeretnél lenni? Az utóbbival az a baj, hogy 16 évesen tényleg lehet már el vagy késve, versenyezni már nem igen fogsz, mert vannak olyan dolgok, amiket fiatalon sokkal könnyebb elsajátítani. (én például ezért mondtam le 2 év próbálkozás után 17 évesen a downhill-ről)


De egyébként, kotorj elő valami biciklit a sufniból, és azzal csak biciklizgess, kezd el érezni magát a biciklit, fejleszd az egyensúly érzéked. Aztán vehetsz egy BMX-et használtan, keresel valami skate park-ot, és lightosabb dolgokon nekiállhatsz könnyebb trükköket próbálgatni, előny ha valami társasággal is megismerkedsz akivel tudjátok húzni egymást ebben. Aztán hobbi szinten még talán el tudsz érni egy szintet, de tényleg ne azt várd, hogy majd profi versenyző leszel.

2021. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A BMX elég sok féle bringázást magában foglal.a parkban gurulok a hevorkkaltól a flatlanden át a vertig.

Van vagy 5+1(triál BMX ami vagy ide tartozik vagy nem).


Az valóban igaz,hogy túlkoros vagy a profi szinthez,de itthon azèrt 1-2 helyre még beférhetsz ha nagyon akarod.

Hobby szinten pedig bármi lehetsz...na jö nem bármi de a kőzépmezöny hozható.

2021. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
a bmx-ezés úgymond a bringasportban amkezdő játékszer kiskerék egy meghajtási sebesség ülés nélkül laza stílus fiatalság mind magába hordozza-nem hosszú távon...ha bekap a 2gépszíj"úgyids tovább fogsz lépni komolyabb kategoriákra-amit kívánok is!
2021. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem sportszeruen szeretnek csak igy hobbikent kimenni haverokkal konnyebb trukkoket tanulni meg ilyenek

koszonom mindenkinek:)

2021. jan. 4. 00:15
 6/16 anonim ***** válasza:
az ilyen régi "göriparkok"kiszorultak a városból-lepukkant cégek telepek városrészeinél vannak ilyen falszélek-merevitewttvaspályák amik gyárilag ott vanak most csepelre gondolnék sok a rozsdaövezet-de!életveszélyes is lehet!fejvédő és egyébb protektorok ajánlott-vagy hivatalos göripark-ha a gépszíj bekap ugyis váltassz remélhetőleg rendes"méretű"bringákra...;)
2021. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akit beszippant a gépszíj nemfog rendes méretű bringára váltani.
2021. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ugygondoltam verseny(klasszikus értelemben:)tehát Outi/vagy per xco xcm...erre gondoltak a rendes szót...olimpiai versenyszámok/bár a klasszikus bmx is az ahol vannak még vmiféle szabályok....
2021. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mért kéne váltani nagyobbra? Mert nektek nem telik bmxre? :D
2021. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem én írtam az előzőeket, de muszáj reagálnom. Nem értem ezt a feltételezésed, mi az hogy nem telik bmx-re? Csak mert felépítését nézve a bmx az egyik legegyszerűbb bicikli, épp ezért majdnem a legolcsóbb is. Pár száz ezerért már kapsz egy majdnem felső kategóriás bmx-et, míg a "nagy" biciklikből ez a kategória ma már millióknál kezdődik.
2021. jan. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!