Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cube kitámasztó hangcsökkebtés?

Cube kitámasztó hangcsökkebtés?

Figyelt kérdés

Az van, hogy vettem a biciklimre egy kitamasztót és gondoltam, ha a bicikli Cube akkor olyan kitámasztó legyen rajta. De az a baj, hogy mindíg amikor lemegyek a patkáról, vagy ugratok egyet, stb. akkor a kitámasztónak csattanó hangja van. (mert egy picit a tehetetlenségtől ugye lentebb mozdul azután a rugó visszacsapódik.) Valahogy ezt meg lehet szüntetni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. febr. 15. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Kösd fel gumival. De komolyan, egy olyan biciklire, amivel ugratsz, minek kitámasztó? Azokra szoktak tenni, amivel boltba járnak.
2021. febr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom minek... csak goldoltam milyen fasza, ha nem a falnak vagy a földre kell támasztani.
2021. febr. 16. 18:20
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Sporthasználatnál általában a kitámasztóval csak baj van.


Ami csattanni tud kisebb ütésekre, az nagyobb puffanásra le is nyílik, akkor meg galiba van.


Ez a fajta?

[link]


Ha ez az, még rosszabb a helyzet, mint hátsó háromszöges rögzítésűnél, mert ez a hajtókarodba is bele tud nyílni, az meg elég szép hempergést tud produkálni.


A felkötés kivédi, de akkor meg buktad a gyors használat előnyét.


Mindegy, ha meg akarod tartani, azt javaslom, amit én tettem anyám bringáján a hasonlóval a véghelyzeti kattogás ellen.

Ahol a lehajtós rész ütközik a tartójával, konkrétan itt:

[link]


oda én ragasztottam kis gumiszivacs lapocskákat, ilyen 2-3 mm vastagot.

Elkussolt. De persze továbbra is bemozdul döccenésekre. Csak anyám nem nagyon szokott vele DH-zni. :)

2021. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, pontosan ilyen fajta. Köszönöm a választ, megpróbálom a gumilapokat, de majd leszedem.
2021. febr. 17. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!