Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt aki montiról váltott...

Van itt aki montiról váltott cross trekkingre? Bejött a dolog?

Figyelt kérdés

Kerékpár vásárlás előtt állok. Alaból MTB-t használok de mivel nem járok igazából terepre gondoltam egy cross trekking jobb lenne.


Van aki váltott cross trekkingre? Bejött? Megbánta?


Nem kell leírni mi a cross trekking és a MTB közt a különbség stb... konkrét személyes tapasztalatra lennék kíváncsi.



2021. febr. 24. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Sokkal jobb a cross. Eleve nagyo b a váz, stabilabb az egész. Haladósabb mert vékonyabb a gumi, kisebb a gördülőellenállás.
2021. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem tudom ki dislike-olta a választ és miért. Leírhatta volna saját tapasztalatát :D
2021. febr. 25. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

2: (1-es vagyok)

nem kell komolyan venni az ilyen hülyéket.... Vannak itt egy csomóan az oldalon, akik összevissza nyomogatják a gombokat... Ez a szórakozásuk.


Volt olyan, hogy egy konkrét kérdésre úgy adtam konkrét választ, hogy beidéztem a vonatkozó törvényből a megfelelő paragrafust. Ezt is lemínuszolta valami agyhalott. :-D


Na de a lényegre visszatérve: nekem nagyon bejött a váltás. Sokkal kényelmesebb, és ahogy írtam, haladósabb.

2021. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeritem azért pontozták le az elsőt, mert a "sokkal jobb" és a "stabilabb az egész" nem igaz.


Ha kicsit gyorsabban szeretnél haladni, akkor jobb lesz, hiszen a kemény slick gyorsabb, mint a vastag, bütykös gumi.

Kifejezetten nem szeretem a cross tracking vázat, mert egy koskormánnyal sokkal kényelmesebb lenne. Nekem se nem ez, se nem az. Persze valakinek meg egyben monti és outi is. De a váltást nálam úgy kell érteni, hogy van ilyen és olyan bringám is.

Egy széles kormányú 29-es montiról átülni (leszállsz az egyikről és mész tovább a másikkal) egy keskenyebb kormányú bringára elég félelmetes, amíg meg nem szokod. Még egy 29->26 mtb váltás is brutális. A keskenyebb kormányú bringa nagyon instabil lesz. De meg lehet szokni, nem lesz ezzel gond, csak éppen fordítva van a stabilitás, mint ahogy az 1-es hsz-ben.


A keskeny gumival a fékezés is más, könnyebben megcsúszik.


Most éppen indulok bringázni és ma nem akarok terepre menni, csak gyorsan letudni 40-50 km-t, ezért a cross trackingre ülök.

2021. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó tekerést!
2021. febr. 25. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!