Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Heti szinten 2-3x 30km+1x...

Heti szinten 2-3x 30km+1x kb.60km biciklizéssel fel tudok készülni egy 300km es (3 napos) bicajtúrára?

Figyelt kérdés

Nyár végén akarunk barátokkal menni egy 300km es túrát. Ahhoz ha heti szinten az említett módon kb. 150km et tekerek akkor az elég lehet? A napi 30km (munkahely oda vissza) az abszolút nem fárasztó, 60km körül egy nap se offol ki annyira. Szóval van minimális kondim.

Ha ez nem elég akkor hogyan próbáljak felkészülni?

Tudom, valakinek ez a 300km az egy nap alatt meg van, de én nem vagyok olyan szinten :D


2021. márc. 29. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek nagyobb emelkedők, akkor 1 nap 100 kilométer nem olyan vészes, kb. 6 óra viszonylag nyugodt tempóban. A feneked nem fog fájni, mert naponta tekersz. A tenyérfájás megelőzésére érdemes kesztyűt venni.
2021. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Napi 100 kilométer az egy MTB-kal, csigatempóban is megvan 5 óra alatt, ha nincsenek hegyek. Semmilyen edzésre nincs szükség a teljesítéséhez, tehát ilyen edzés edzés mindenképpen elég:D
2021. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, hol lesz az a bicajtúra? Milyen terepen?


Ha kb. Balaton-kör profilú hely, akkor simán elég ennyi ráedzés...

De ha a Kékesre, vagy a Bükkbe akartok feltekerni, akkor iktass be hegyi szakaszos edzéseket i.s

2021. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kesztyűt hordok. A túra viszonylag alföld, balaton körhöz hasonló.

Eddig életembe a legtöbb egy nap alatt 116 km volt. De utána 3 napig lábra nem bírtam állni :D itt meg azért nagyjából minden nap 100km lesz, úgyhogy nekem ez eléggé nagy dolog.

2021. márc. 29. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:

fel!

napi 100 km nem olyan durva mint az ember elsőre gondolja - kivéve ha a valami magashegységbe tervezitek :D

Ai ennyit bicózik mint te, annak 100km megtétele is menni fog!

2021. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: szerintem leginkább a fenekedet kell "edzened" a nyereghez. :-D

Persze, nyilván fontos, hogy legyen megfelelő állóképességed - ha pár hétig/hónapig edzel annyit, amit a kérdésben írtál, szerintem nem lesz problémád... Nyilván a 60 után még plusz 40 már nem ugyanaz, mint az első 40, de úgyis megálltok pihenni közben - és az azért átlendít a fáradságon.

2021. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 15km munkába meg vissza nem sok hogy rákészülj a napi 100-ra, nyár végéig azt a 60km gyakorold többet.
2021. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem elég annyi, de ezt te kell érezd. Én például napi szinten simán letekerek 50-60km-t és 190 körül volt a legtöbb amit 1 nap alatt megtettem. Ha nincs sebességmérő a bicón akkor vegyél rá egyet (aprópénzért lehet szerezni) és figyeld meg mennyivel mész átlagosan. Ha jó a bicikli akkor a 25km/h nem fog igényelni különösebb erőfeszítést. Ha pedig úgy érzed hogy fel kell készülnöd rá, akkor valami meredek dombon felfele tekerj könnyű fokozaton ameddig csak bírod, így eddződik a lábizmod (nekem bejött). Sok sikert✋😁
2021. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A dombod dolgot már csaináltam tavaly is, kár hogy nem olt hosszú a domb, így oda vissza tekergéltem :D De legalább lefele volt midnig egy kis pihi. Az azért sokat segített, eleinte még könnyű fokozatba alig bírtam felérni a végén, utána már lazán ment nehezebb fokozatban is.
2021. ápr. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!