Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha most én húsz perc után...

Ha most én húsz perc után befejezem a szobabiciklizést, akkor nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el, viszont most húsz perc után befejeztem. Sokan azt mondják, hogy így nem indul be a zsírégetés. Tehát ezzel nem is égettem el kalóriát sem?


Hülye kérdés, de nem igazán értek ehhez.



2021. ápr. 5. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem, a 21. percig nem indul be....

Most komolyan: szerinted van olyan, hogy valaki csak x perc után kezd kalóriát égetni?

2021. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez humor kategória.
2021. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem értettem. Bocsánat, hogy megkérdeztem..
2021. ápr. 5. 18:48
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
A zsírégetés a hosszú,alacsony-közepes intenzitású mozgás hatására indul be és nem perc függő. 20 perc edzés az kb. egyébként bemelegítésnek megfelel de nem jelent többet.
2021. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor csak 15 percet futottam kezdetben, nem indult be a fogyás. Amikor sikerült legalább 30 percet futnom, beindult. Meg is lepődtem rajta, de működött. :)


Remélem ez segít valamennyit.

2021. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk úgy, hogy számottevő, mérhető fogyás napi 20 perc mozgásnál nincs.

Főleg, hogy 10-15 perc kellene minimum a bemelegítéshez.

2021. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. A test először a könnyen hozzáférhető enegiához nyúl,az pedig nem a zsír, hanem a cukor.

Ha mondjuk csak reggeliztél és akkor valszeg zsirégetés is volt.

2021. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor épp kevés zsírt égettél, de nem ez számít, hanem összességében az energiaegyensúly. Ott kezdődik, hogy az étkezésen minimum annyi múlik, mint a mozgáson, de inkább több. Ha több energiát használsz el egy nap, mint amennyit megeszel, akkor elkezdesz fogyni. Bizonyos mértékig alkalmazkodik hozzá a test, meg nehéz is keveset enni, ezért kell a mozgás. Tehát mozgással növeled az elhasznált energia mennyiségét, gyorsítod az anyagcserét, míg a megfelelő étkezéssel csökkented a bevitt energia mennyiségét, és ideális esetben jobb minőségben is viszed be (több rost, lassabban felszívódó szénhidrátok, tápanyagdúsabb ételek...). Az energia mértékegysége a kalória (kcal=kilokalória). Sport mellett sem nehéz megtartani a testsúlyt, mert az elégetett energiát a test pótolni szeretné, azaz éhes lesz, és többet fogsz enni. 20 perc szobabringázásnak megfelelő energiát nagyon könnyű észrevétlenül megenni.

A testépítők nagy mesterei a testsúly kontrollálst változtatásának, így azt javaslom, hogy kezdj el ezekkel az oldalakkal ismerkedni. Nem kell bevenni az összes táplálékkiegészítős maszlagot, de az alapokat jól el tudod sajátítani belőle.

2021. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8!


20 perc az kb. 150-230 kcal. Egy komolyabb szendvics. Ezt észre sem lehet venni egy nap.

2021. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Most is égetsz zsírt... meg most is...

Az élő szervezetben folyamatosak az anabolikus és katabolikus folyamatok... tehát az építő és lebontó golyamatok... egyiket sem kell beindítani... ezt csak a netes testépítő dogmákat olvasó hülyegyerekek hiszik el...

Ha fogyni szeretnél, akkor a napi kcal mérleged számít... az, hogy többet fogyasztottál e mint amit a szervezeted felhasznál, vagy kevesebbet... ez alapjan hízol, vagy fogysz... de attól függetlenül, hogy eppen hízol, vagy eppen fogysz, a szervezeted folyamatosan építi és bontja is önmagát... magyarul működik az anyagcseréd... magyarabbul élsz...

Szóval soha nem kell külön beindítanod a zsírégetésedet, se az izomépítésed, se az izomlebontasodat, se semmit.. ezek mind mindig folyamatosan működnek... max bizonyos behatásokkal lehet serkenteni egyik másik működését.

Aerob jellegű mozgásformákból, tehát pl szobabicajozásból a mennyisége miqtt célszerű 50-60percet tolni... mivel ennyibidő legalább kell ahjoz, hogy jelentősebb mennyiségű kcalt elégess...

Jobbaknak ez megy 10 perc súlyzós edzéssel is.

2021. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!