Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem indul meg a fogyásom?

Miért nem indul meg a fogyásom?

Figyelt kérdés
110 kg, 184 cm, 20% testzsír, 36 éves férfi vagyok.Diétám népszerű személyi edző által beállítva. Edzésem: heti 5x 1 óra kondi(jelenleg húzódzkodás, tolódzkodás, guggolás, kézi súlyzós edzések stb). Nem szórakozom el, odateszem magam. 5-6x30 perc szobakerékpár. Napi 10 ezer lépés. 15 éve edzek, de mostanában hízok bármit csinálok. Labor, hormonok rendben. Tisztán étkezek, tápanyagra, kalóriára kiszámolva. Haverom aki ugyanazt eszi most mint én 95 kilóról 82nél jár, kardió és lépésszám nélkül.
2020. nov. 13. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kb. 1 hónap után nincs semmi változás, lejjebb kell vinni a napi kalóriát. A haverod a haverod, te meg te vagy. Nem egyformán működnek az emberek.
2020. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogy írja az 1es, ha 2-3 hét alatt sincs változás, akkor csökkenteni kell a kalória bevitelen.
2020. nov. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Az életkor előrehaladtával lassulni fog az emésztés is. Ami 10 éve még jó volt, az most nem biztos hogy megfelelő.
2020. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg a szenhidráttal játszani, legyen benne ingáztatás és természetesen az alacsony napok legyenek dominánsak. Meg le 110gramm/napig akár. A magas napokon se legyen, azért sok csak kicsit több kb 2g/tskg, hogy megzavarja a szervezeted. Egymás után ne legyen 2 magas ch-s nap.
2020. nov. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 17 napban a mozgás ugyanúgy napi 10 ezer lépés, 30 perc szobabicaj és heti 5 alkalom itthoni edzés(húzódzkodás, tolódzkodás, súlyzós gyakorlatok). 2 kilót híztam, szerintem zsírban. 200 fehérje, 100-150 ch(zab, bulgur, basmati rizs), 70-80 zsír(mogyoróvaj, lenmagolaj, húsban lévő zsír). Nem igazán értem, hogyan jött össze a 112 kiló, de már a ruháim egy része alig jön rám.Igaz a karom nem bedurranva 44cm és kb zsírmentes. Nem tudom hova jön a zsír. Ismerősök szerint izom az egész ami jött mostanában, de valahogy nem érzem magam jól a bőrömben. Durván 2000 kalóriát eszek egy nap. Az alap anyagcserém 2800 kcal. Ehhez edzéssel megy még minimum 600. Tehát ez 3400, így 1400 mínuszban vagyok. Ez 10 naponta másfél kiló fogyás kellene legyen, de sem az elmúlt 17 napban sem az előtte lévő 3 hónapban nem ment le semmi.
2020. nov. 30. 15:43
 6/13 anonim ***** válasza:
A kalkulált értéket (2800) ne vedd kézpénznek, mindenki szervezete más, ezek csak kb adatok. Csináld azt, hogy ha nem vagy diétás fáradt, (mondjuk 2000 kalória nem olyan kevés, szóval elvielg nincs gond) csökkentsd a kalória beviteled 300 kalóriával (tehát 1700ra / nap) és nézd a mérleget továbbra is. Nézd meg, hogy reagálsz rá. Ch ból vedd vissza, mert a zsír és fehérje kell, a ch nélkülözhető a 3 közül. Ha nem hízol, meg nem is fogysz, akkor 2 hét múlva tudsz csökkenteni rajta még 300 at, ha pedig elkezdesz fogyni, arra figyelj ,hogy ne fogyj többet (1 hónap átlagát véve) heti 1 kilónál. (De a fél kiló az ideálisabb, jobban tudja követni a bőr)
2020. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elsö körben próbáld ki az interval edzést.Sokkal hatékonyabb zsírégetést érsz el,mint a futópadon pötchölsz egyenletes pulzusszámmal.

Ha ez nem elég,akkor szépen kis léptékben csökkenjen a cal bevitel.

Más nincs.A testének nincs semmiféle választása,minthogy apasztja a zsírt.

A drasztikus ch csökkentéssel óvatosan!Pont ellentétes hatás alakulhat ki!Ilyenkor a szervezet rákapcsol a tárolásra, még jobban tartalékolásra ösztönöz.

2020. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ki mondta h drasztikusan droppolja?
2020. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8#

Senki.Én mondom,ajánlom hogy ne!

2020. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez esetben bocsi, jogos. :)
2020. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!