Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Polar M430 jó óra biciklizéshe...

Polar M430 jó óra biciklizéshez? (teljesítmény méréshez)

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 04:51
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
A termékleírás alapján nem kompatibilis semmilyen teljesítménymérővel. Ez egy sima okos, de karóra.
2021. ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mármint milyen teljesítménymérőre gondolsz? Teljesítmény alatt csak ilyen egyszerű dolgokra gondoltam: távolság, átlagsebesség, elégetett kalória, stb.

Okosórának nem mondanám, inkább sima sportórának. Kb. annyi az okos funkciója, hogy tud mutatni telefonos értesítéseket, azokat sem olyan fejlett módon.

2021. ápr. 14. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem teljesítmény. Teljesítmény alatt a leadott wattokra gondoltam,

mert ezt jelenti a teljesítmény...

Olcsóbban lehet venni olyan rendes, biciklire rakható órát, ami előtted van, tudod nézni közben, és GPS-es sebességméréssel, útvonalrögzítéssel rendelkezik, és feltöltheted stravára vagy bárhova az edzésedet később elemezni. Én nem venném meg ezt.

2021. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, van bicikli computer-em. Csak ahhoz alapból mellkaspánt is kéne, hogy egyáltalán pulzusmérés is legyen. Meg alapból akarom más sportokhoz is használni, szóval karórát akarok mindenképp.


Ez is rendelkezik kb. minden olyan dologgal, mint egy kerékpár computer.

Beépített GPS, útvonal rögzítés, magasságmérés stb, meg a Polar-nak elég jó az applikációja is, nagy community-vel. Azt nem tudom strava-val kompatibilis-e (de szerintem igen), de amúgy sem használom azt.

2021. ápr. 14. 09:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha máshoz is akarod használni, az más.
2021. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy GPS-es pulzusmérő karóra.

Létezik kerékpáros konzol Polar órákhoz, amivel a kormányra tudod tenni. A 720-hoz járt ilyen. Utána kell nézni, hogy jár-e hozzá vagy lehet-e venni külön. (zerge.hu)

Az okosóra attól okos, hogy appokat tudsz feltölteni rá. (És színes kijelzője van, amtől hamar lemerül. :) )


Teljesítményt (wattot) nem tudsz vele mérni, de pulzus alapú edzésekhez megfelelő, jobb, mint egy okosóra.

2021. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen órám van, de én elsősorban futok, és ez futóóra, de persze használom kerékparozásnál is. A magasságmérés GPS alapú, nincs benne barométer, szóval az pontatlan, nagyobb emelkedőknél oké, sok kicsi fel-le szakasznál nem az. A pulzusmérés nyilván pontatlanabb, mint a mellkaspantos, általában használok hozzá mellkaspántos szenzort. De a kínai gagyi Amazfit "csodákhoz" képest a csuklós mérése is elég jó. A GPS elég pontos, pontosabb a legtöbb telefonnál, illetve az újabb, hosszabb üzemidejű órakénál, mint pl. a Polar Vantage sorozat. Kezel pulzustartományokat, lehet rögzíteni is, hogy figyelmeztessen, ha kiesel belőle, a sportprofiloknál be lehet állítani melyiknél milyen információ jelenjen meg, van interval funkciója, szóval elég sokat tud, mint sportóra.


Viszont lehet, hogy jobbna járnál pl. Vantage M-el, ami triatlon/multisport óra, és jobban támogatja a kerékpározást (és az úszást, bár nem tudom úszol-e).

2021. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!