Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mely az a minimum árkategória...

Mely az a minimum árkategória amennyiért nem kapok bóvli minőségű kerékpárt újonnan?

Figyelt kérdés
Férfi normál városi vagy MTB vagy trekking kerékpárt vásárolnék újonnan hol kezdődnek ezeknek a bicajoknak az árkategóriája amiért viszonylag egy normál kerékpárt kapnék. Használtan azért nem merek kerékpárt venni,mert nem értek annyira hozzá,hogy mikre kell odafigyelni, attól félek ha használtan vennék akkor lehet,hogy átvernek.60-70 ezerért már lehet újonnan venni normál kerékpárt? Melyek azok a márkák melyek "megbízhatóak" és melyek amelyeket kerülni kellene?

2021. máj. 10. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Esetleg megkérni valakit,aki ért hozzá?

Én ilyen árban használt bringát vennék.

Az újról sem fogod tudni eldönteni,hogy az most jó vagy nem,ha a használtról nem tudod.

KTM, Merida,Gepida,Kelly's,Cube, Mali,Scott stb...

Nézelődj bringás csoportokban Facebookon, rengeteg információt össze lehet szedni,meg kérdezni is lehet.

2021. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Először is alaposan gondold át, mire akarod használni, mert ha még azt se tudod, hogy városit vagy MTB-t akarsz akkor nemigen tudod, igaz?
2021. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
kerékpározásra akarom használni városban,aszfalton csak nagyon ár érzékeny vagyok.
2021. máj. 10. 09:32
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Nézegettem a bicajokat mostanában. Ha árérzékeny vagy, akkor tényleg inkább használt kerékpárt vegyél.

Amiket én néztem, azok 130-160 körül vannak, hidraulikius tárcsafékes, teleszkópos, ilyesmik. Basic biciklit 80 ezerért, újat, biztos hogy nem vennék. Maximum arra valók hogy a hétvégi házba tartsd, és ha kimentek hétvégén, eltekerj vele a közeli kisboltba sörért.

Ha sportcélzattal veszed, és beleteszel pár ezer km/év, akkor érdemes jobbat venni. Ha pl munkába járáshoz veszed, és benne lehet a pakliban hogy ellopják, akkor is célszerűbb használtat venni.

Olcsó új bicót én semmiképpen nem vennék, 1-2 év és dobhatod a kukába. Sajnos jártam már így, mire vettem egy normálisat drágábban, ami évek óta kifogástalan, rengeteg kilométerrel.

2021. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Városban ide-oda menni max 5-6 km-re én egy sima, kontrás Csepelt vettem, teljesen jó erre a célra, ha gond van vele (de nincs) bekötött szemmel megcsinálom és mindenhol kapsz hozzá alkatrészt. Dimbes-dombos helyre, hosszabb távokra, pláne sport célra már természetesen nem jó.
2021. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
180 körül kezdődik a nem bóvli a jrlenlegi eur/huf árfolyam miatt... esetleg ha találsz 1-2éve a boltban pihenő bringát az lehetbolcsóbb, de mostanában inkább a készlethiány a jellemző
2021. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Érdemes körülnézni a használt bicajok közt is, valamint vannak az osztrákoktól behozott, alig használt kerékpárok is. Sokan vannak, hogy nagy hévvel belevágnak a bicajozásba, aztan hamar elmegy a lelkesedés, ilyenektől meg jóval olcsóbban meg tudod venni a bicajt. Az én montim is közel félárban került hozzám, és látszott rajta, hogy alig van benne kilométer.
2021. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4:

Egész életemben ilyen olcsó kategóriás bicajjal jártam ezidáig, körbetekertem a Balatont, a Fertő tavat többször, 1200 km-es túrán is voltam, illetve most egy ilyennel járok munkába, igaz csak 9 km-re, a jelenlegi bringám 2004-es és akkor 55 ezerért vettem.

2021. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8, azért a 2004es ár meg a mai...

53ezer volt akkor a minimálbér,most meg 167.

Annyiból ma is lehet venni egy egész rendes bicót,ami kibírja rendes karbantartás mellett azt amit leírtál.

Én használtan vettem egy KTM-et kb 8 éve,70-ért.Alsó kategória,de nekem tökéletesen megfelel.

Kb olyan szinten használom mint te,nekem sincs vele semmi gondom.


Most kb 2x ennyi ugyanaz a típus használtan.

Szóval nem volt az olyan olcsó akkor sem, most sem.

2021. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4#es ugyam mi miatt esett szét ? Milyen típus volt ? 2006ban még praktiker tesco bike filléres termékei a mai napig lathatók használatban .Azóta azok is jobbak lettek . Nem egy klassz holmi a kezdő kategória de nullára akkor hajtható szét ha ugratsz vele meg cseszel zsirozni .
2021. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!