Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha ilyen távokat biciklizek...

Ha ilyen távokat biciklizek akkor jó lehet egy "kisebb bicikli"?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek van egy elég jó biciklije amit azért ad el mert a 178 centis magasságához kicsinek tartja (rendszeresen használja)

Én 186 centi vagyok, és arra kéne egy bicikli, hogy hétvégén eljárjak vele, meg boltba leszaladni, egyszóval a környéken.

Nagyjából évi 100-200 km-t ha megyek vele akkor sokat mondok.

Nekem ráadásul elég jó áron is adná, csak nem a közelben lakik, és így nem tudom kipróbálni, feleslegesen pedig nem akarok elmenni érte.

Nem tudom, hogy szerintetek ez mennyire lehet probléma?

Feltételezem hosszú távon/napi szinten érezném meg hogy nem az én méretemre van kitalálva, de hátha hobbi biciklinek megteszi.

Vagy nem?

Nem értek hozzá sajnos.



2021. máj. 22. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
típus, vázméret, márka....???
2021. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2021. máj. 22. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:

mekkora a vázmérete? Bár ha a 178 centis haverod kicsinek találja, akkor valszeg neked is egy kicsit "majom a köszörűkövön" fíling lesz...


Tudsz venni hosszabb nyeregcsövet, de azt nem tudom, hogy a kormány megemelni lehet-e.... Akkor meg nagyon előre kell dőlnöd...

2021. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A Cenz Ura ***** válasza:
100%

kocsmába mindegy milyennel mész, visszafelé úgyis tolod :D


ha tényleg 100-200km-t mész egy évben akkor megoldható de nem lesz kényelmes, én inkább jót vennék helyedben hátha rákapsz a biciklizésre

2021. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra ne MTB-t vegyél, hanem valami 28-as city-t vagy trekkinget.
2021. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A túl hosszú nyeregcsővel szépen tönkre lehet tenni a vázat.


Évi 100-200 km miatt bringát sem érdemes venni.

Ha már boltba érdemes menni bringával, akkor az legalább 1.5 km-re van, tehát 3 km egy bevásárlás.


Bp-en ha valahová bringával megyek, akkor általábn 5-15-re megyek, tehát 10-30 km egy út.


De a lényeg: Ha az alacsonyabb haverodnak kicsit, akkor neked is ez lesz. Kényelmetlen lesz és nem fogod használni.

2021. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!