Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros szemuveg?

Kerékpáros szemuveg?

Figyelt kérdés

Milyen ajanlanatok?


Aszfalton kerozok, munkaba is, allokepesseg javitas miatt is.


Milyet ajanlanarok, mi valt be?


2021. jún. 4. 20:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen drágát veszel az mindegy. Fazonra olyat keress ami egylencsés és pánt nélküli. Ez a legbiztonságosabb egy bukásnál. Volt egy csúnya buktám néhány éve. Egy Oakley Racing Jacket volt rajtam, cserélhető lencsés, szétnyitható kerettel. A keret az eséskor szétnyílt, szanaszét vágta az arcom, szerencse hogy a szememet nem szúrta ki,nem sokon múlott. A polarizált lencse jó, de nem létszükséglet. Ki kell próbálni több félét én a természetes árnyalatú, kontrasztos lencséket szeretem, ami nagyon elviszi a színeket barna, kék, sárga vagy rózsaszín irányba azokat nem nagyon csípem, bár bizonyos helyzetekben jól jöhetnek,főleg erdőben, vagy kevesebb fénynél. Menj el szemüvegboltba és próbálj ki minél több modellt. Az Oakley Prizm lencséi közül is valamelyik nagyon bejön míg a másik egy fosnak tűnik nekem,annyira különbözőek. Ezért találomra semmiképpen ne rendelj netről napszemüveget.
2021. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én először vettem a Dechatlonban egy 2000Ft-os Rockrider alap szemüveget - ezt kb. a második túrán vágtam be a kukába, konkrétan nem láttam a párától.

Utána szintén Rockrider, de cserélhető lencsés szemüveget vettem (ha jól emlékszem 6.500Ft-ért), ez már jó volt, de a lencsék cserélgetése nagyon macerás és sokszor van olyan, hogy a verőfényes országútról megyek be a tök sötét erdőbe, így rájöttem, hogy az igazi megoldás a fényre sötétedő (fotokromatikus) lencse.

Ez utóbbi már nyilván húzósabb és sajnos az olcsó (10-15 ezres) modellek minimálisan sötétednek csak be. Most már úgy voltam vele, hogy elég a bohóckodásból és vettem egy Rudy Project Stratofly-t. Igen, ez 35 ezer volt, de tökéletesen szellőzik, sötétedik, világosodik, kényelmes és strapabíró.


Szóval én azt mondom, hogy a szemüveg az a kiegészítő, amire nem szabad sajnálni a pénzt, mert a szemed világa múlhat egy felpattanó kavicson, vagy azon, hogy a kínai szarban tönkre megy a szemed az UV sugárzástól, netán megfájdul a fejet és/vagy elromlik a szemed, mert torzít a lencse. Az sem mindegy, hogy ha esel egyet (előbb-utóbb összejön), akkor szilánkosra törik-e a lencse és megvakulsz, vagy csak összekarcolódik.


Összességében a tanácsaim:


- ne a márkanévre menj rá, olyat válassz, amelyik megbízható, ellenőrzött és profi gyártó (pl. Uvex, Adidas, Rudy Project, BBB stb.)


- kerüld az olyanokat, amikre valamelyik bringagyártó neve van írva, mert ez nagyjából azt jelenti, hogy egy licensz alapján rányomhatják a logót a távol-keleti szarokra és eladhatják valamivel drágábban.


- A polarizált szemüveg bringázáshoz hülyeség, soha nem fogod kihasználni, mivel aránylag keveset bicajozol közvetlen vízpart mellett...


- SEMMIKÉPPEN ne rendelj kínai szart az Aliról, mert lehet, hogy csábító a 2 dolláros ár, de biztos lehet benne, hogy az olyan is lesz.


- NE webshopból rendelj, hanem próbáld fel, nézd meg, kényelmes-e, jól áll-e.


- Ha egy drágább darab mellett döntesz, nézd meg, hol lehet elvinni tesztre (pl. az Alpine Bike és a Rudy kínálnak ilyen lehetőséget) - hidd el, megéri, mert nem kevés pénzt spórolhatsz.

2021. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

"A polarizált szemüveg bringázáshoz hülyeség, soha nem fogod kihasználni, mivel aránylag keveset bicajozol közvetlen vízpart mellett."


Viszont eső után nagyon jól jön, mert nedves aszfalton gyakran szinte semmit sem látni.

2021. jún. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

BBB quikstep winnerteam-et vettem. 4pár cserélhető lencse jár hozzá. 15be fájt.

Kb. 10éves szóval jól birta...a szára eltört de orvosolni tudtam.

Összeségèn ajánlom,ujra ilyet veszek,ha találok.

Ha nem akkor nyakamba veszem a várost.

Ez az a termék amit biztosan nem rendelni kell,és nem az árat nézni, ahogy előttem is írták.

2021. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 MGéza ***** válasza:

Az olcsóbbak is UV védő lencsések, súly, technológia, anyaghasználat különbözik igen erősen. Példa:

Most használt Rockbross olcsó vacak, elég súlyos, orrtámasza bumfordi és full fröccsöntött műanyag, ugyanez jellemző a szemöldökív izzadtságfelfogó részére is. Ennek ellenére nem nevezném használhatatlan vacaknak, megszokás után észre sem lehet venni hogy fejen van. Általában sárga lencsével használom, az nem torzít, eleget szűr és enged is át. Nagyon fejkövető formája van, 4+1 polarizált lencse járt hozzá.

Előtte SH+ RG szériás szemüvegem volt(kutya picit megrágcsálta sajnos), pillekönnyű, orrtámasz, szemöldökív gumiból, 4+1 lencse szintén.

Olcsó tesco meg piac gazdaságos fajtát tényleg messziről ajánlott kerülni mint a veszett kutyát, annyi bizonyos, az UV védelem hiánya szinte biztosra vehető, plusz nem is kényelmes viseletek.

Hogy törik vagy sem arról képtelen vagyok nyilatkozni, óvatos duhajként megyek az úton. Egy bizonyos, egy lencse sem annyira rugalmas hogy olyankor ne csináljon semmi galibát.

2021. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

UV szűrésre a kínából rendelt bóvlinál kell figyelni, amit nálunk hivatalosan forgalmaznak, az tuti Uv szűrős.

A Rockrider amúgy teljesen jó, de nyilván a maga árkategóriájában kell értékelni.

2021. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

"a kínai szarban tönkre megy a szemed az UV sugárzástól"

"UV szűrésre a kínából rendelt bóvlinál kell figyelni"

"Olcsó tesco meg piac gazdaságos fajtát tényleg messziről ajánlott kerülni mint a veszett kutyát, annyi bizonyos, az UV védelem hiánya szinte biztosra vehető"

A lencse anyaga már magában UV szűrős (poli... valami), tehát a Kínából rendelt ugyanúgy UV szűrős, mint az 50ezer Ft-os (A tesco gazdaságosról nem is beszélve, hiszen nem engednék Mo-n forgalomba hozni, pláne egy tesco nem kockáztatna egy büntetést). Nagyon egyszerűen le is lehet ellenőrizni ha valaki nem hiszi, mert minden normálisabb optikában ingyen megnézik az UV szűrést 1 perc alatt. Az UV szűréshez nincs az 50-100ezres lencséken se semmilyen bevonat (ez még rossz is lenne, hiszen ha a bevonat kopik az évek alatt, akkor veszélyes lenne).

2021. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
6%

Ja és én az Aliról rendeltem kínai "sz@rt" (fotokróm) és olyan, mint a képen volt és tökéletes. Cserébe nem 50ezer, hanem 5ezer Ft volt.

A (nap)szemüvegekről (viszonylag) köztudott, hogy egyetlen nagy gyártó gyártja az (nap)szemüvegek kb. 80%-át, amit aztán különböző neveken hatalmas haszonnal hoznak forgalomba.

Egy gyors kereséssel íme egy cikk, de sokat lehet még találni: [link]

Tehát az 50ezres Oakley napszemüveg ugyanazt "tudja", mint az 5ezres kínai. Persze veszély a nagy gyártókra az olcsó kínai, ezért megfizetnek néha egy-egy ujságírót, hogy írjanak egy cikket arról, hogy milyen veszélyes az ha valaki kínait vesz a márkás helyett, mert lásd UV szűrés hiánya (ami ugyebár nem igaz) meg ilyen-olyan spéci lencse (lásd 1es hozzászóló tapasztalatát a drága szemüveggel) és hasonlók...

Amiben különböznek, az az dizájn, a lencse színe meg a párásodás, amit a kialakítással lehet javítani (pl. apró lyukak, rés a lencse felső részén, stb.)

2021. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Valójában a nem UV szűrős lencse gyártása lenne nehéz, mert anyagának a jellemzője az UV szűrés.

Nem ez a gond az Ali-s szemüvegekkel. Torzít, többszörösen tükröz, ami esete a fényeknél látható jól. Tehát a lencséjük egy kalap sz@r.

A keret, szár nem abból az anyagból készült, mint az Oakley (vagy bármely más márlás gyártó terméke), mert pár hónap alatt a fehér ocsmány sárga lesz.

Nekem is van ilyen szemüvegem. A fiókban.

2021. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát az 50ezres Oakley napszemüveg ugyanazt "tudja", mint az 5ezres kínai."


Sajnos ebben tévedsz. Azt aláírom, hogy az Oakley esetében főleg a nevet kell megfizetni, mert státuszszimbólum, de hidd el, a gyártási minőség sem ugyanaz. Ez többek között akkor derül ki, amikor konkrétan tönkre megy a szemed a torzítástól (lehet, hogy észre sem veszed), vagy amikor borulsz egyet és szilánkosra törik.


5000 forintért is lehet kapni itthon szemüveget, bevizsgált, jóváhagyott darabokat, persze nem lesz rajta menő márkajelzés meg nem is fog fényre sötétedni, de ennyiért el kell fogadni, hogy ez van.

2021. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!