Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Így elkezdhetek mountain...

Így elkezdhetek mountain bike-ozni?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretnék terepre is menni.

Egy alpina eco M10 biciklim van, azt olvastam ez jó lehet ilyen helyre is, viszont ismerősöm azt mondta ez tönkre menne alattam.


Szóval van valaki aki ért ehhez? És hogyan érdemes elkezdeni ezt a sportot?



2021. jún. 6. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérlek ne! Ha a hobbi szint nem csak azt jelenti hogy hetente párszor elgurulgatsz/túrázgatsz pár laposabb földúton,akkor ez csak megutáltatja veled az egészet.
2021. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Érteni itt mindenki ért hozzá, tudod, a 10 millió szakértő országa... :D

Meg természetesen mindenki félmilliós biciklivel kezdi, holott állítólag tombol az országban a szegénység...


Komolyra fordítva: egy alapszintű áruházi bringa valóban nem alkalmas arra, hogy komolyabb igénybevételnek legyen kitéve nehéz terepen, de mivel teljesen kezdő vagy, nyilván nem fogsz azonnal 50-nel csapatni lefelé árkon-bokron.

A montizás alapja a mászás, mivel ha élvezni akarod a lefeléket, ahhoz előbb fel kell tekerni a hegyre. És hát nyáron a 35 fokos melegben izzadva erőlködés közben hamar elfogy ám sokaknál a lelkesedés...

Arra tökéletes a bicajod, hogy eldöntsd, érdekel-e ez a sport, szereted-e a hegyre fel, hegyről le meneteket. Az erdei utaink elég nagy része nem annyira technikás, hogy gondot okozzon, durvább helyre meg kezdőként nyilván nem fogsz menni.

Szerintem próbáld ki, ésszel, aztán ha kedvet kapsz hozzá, akkor vegyél egy komolyabb bringát amit lehet nyúzni.

2021. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ nálad mit jelent a mountain bike-ozás és terepezés. Sima egyszerű ösvényeket, sík erdei túrákat és földutat bármilyen bicikli kibír, úgyhogy abba nyugodtan belevághatsz. Ez egy nagyon nagyon alapszintű bringa, ha akár hosszabb hegyről lefele etap-okat szeretnél menni nagyobb bukkanókkal meg ilyesmi, akkor tényleg szét fog esni alattad, és nagyon balesetveszélyes is.
2021. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap hobbi szintű túra montid van. Kirándulós, óvatos terepezésre megfelel. A lejtőn csapatást, ugratást ne nagyon gyakorold vele, különösen ha testesebb vagy!

Szerintem is kezdj el túrázós jelleggel, óvatosan ismerkedni a hegyekkel a mostani bringával. Mászásnál mindent bele, lefelé óvatosan! Ha bejön a dolog, akkor gondolkodj feljebb lépésen!

2021. jún. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!