Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új kerékpáron mozog a kormány?

Új kerékpáron mozog a kormány?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Újonnan vásároltam egy trekking női kerékpárt és mozog a kormány, ha a két lábam közé fogom az első kereket mikor szembe állok a biciklivel. Nem kell erőlködni, hogy el tudjam forgatni. 3 hete vásároltam egy férfi kerékpárt szintén újonnan, azon meg sem mozdul. Próbáltam behúzni a csavart, de teljesen be van már húzva és még így is mozog. Mielőtt vissza mennék, ennek így kell mozognia, vagy hibás darabot kaptam? Esetleg mi okozhatja a gondot? Jó csavart húztam be. Nem a szomszéd faluban vettem, ezért kicsit bonyolultabb lesz visszavinni, azért is kérdezem meg előbb itt, hátha nem is ez a baja. Köszönöm.
2021. jún. 13. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hibásnak nem hibás, de nem lett "üzembe helyezve", valószínűleg csak annyira van összeszerelve, hogy ki tudják rakni mintának. Vidd vissza mert ha ez nincs rendesen meghúzva, ki tudja melyik, mennyi csavar nincs még. Ezzel így ne közlekedj, ahol vetted ott üzemképesen kell átadniuk.
2021. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Milyen gép ez pontosan? Hogy lássuk a kormányszerelék tipust.
2021. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt visszavinni kár. Ez nem normális és balesetveszélyes, ezért így ne használd! Nekem az a gyanúm, hogy mégsem jó csavart húzol meg, de ehhez tényleg tudni kéne a típust, és hogy melyik csavarral próbálkoztál.

A csavar, ami felül van, a menetes villanyaknál rögzítette a kormányszárat, az a modern ahead rendszereken csak a csapágy előfeszítésére szolgál, nincs rögzítő szerepe.

2021. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"Emiatt kár visszavinni" emiatt se kár ha a kérdező nem tudja pontosan, hogy hol és mit kell meghúznia +azt sem tudja, hogy milyen más alkatrész nincs rendesen meghúzva - elég valószínű, hogy nem ez az egyetlen - és balesetet okozhat ha mégjobban kilazul valami, vagy "csak" a garancia elvesztésével járhat ha azért kopik el/sérül meg, stb. valami, mert nem rendesen volt összeszerelve. Próbálja meg utólag, hónapkkal később bizonyítani, hogy a boltban nem szerelték össze rendesen és magyarázni, hogy miért nem vitte akkor vissza ha tudta, hogy nincs rendesen összeszerelve.
2021. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez egy dema arosa lady, amiről szó van. Kormánynál 3 csavar van, illetve egy, ami lefelé áll és egy kupak volt a tetején. Mindet meghúztam.
2021. jún. 13. 23:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az?

[link]

A felső, kupak alatti csavar rögzíti a kormányt, ha ezt meghúzod ahogy bírod, akkor elvileg nem szabadna mozognia. Én annyit csinálnék, hogy meglazítom a csavart, 2-3 menetet kitekerem, ekkor a rögzítést végző dió meglazul. Ha a meglazított csavar nem megy lefelé magától, akkor kicsit rá kell ütni, a csavar az alsó, ferde cuccot húzza felfelé és ahogy feszül a ferde pályán úgy rögzül a csőben, és szeret megszorulni:

[link]

Aztán le-fel mozgatás után beállítanám a magasságot ismét és meghúznám.

2021. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mégsem olyan, mint amire a 6-os gyanakszik, akkor tegyél fel egy képet és jelöld be, hogy melyik csavart húztad meg!
2021. jún. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!