Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kb 7 hónapja nem tekertem a...

Nelson123 kérdése:

Kb 7 hónapja nem tekertem a kerékpárommal. Baj?

Figyelt kérdés
7 hónapja nem használtam a kerékpárat de bent lakásban volt tárolva kerekeket fújtam. Kell szervízbe megnézettni vagy semmi nem lesz ha most így átnézés nékül használom?

2021. júl. 30. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez elég kevés infó...


milyen kerékpár, előtte mennyit (napi hány km-t) használtad, mennyire volt karbantartva, stb. stb.


A lánc nem nyikorog? Fékbetét rendben?

2021. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is el volt téve a biciklim hónapokig nemrég használtam semmi baja
2021. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lett.
2021. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A forgó részeket forgasd át, nézd meg a fékbetéteket, hogy nem-e túl koszos a hajtás és menjél ki!!! Menjél vele, arra vetted! ;)
2021. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
Portalanítás, esetleg némi kenés, nyomásellenőrzés és szerintem mehetsz is. Ha a váltó rossz helyzetben állt akkor esetleg a lánc nyúlhatott kicsit, vagy a gumik oldalfala kerülhetett rosszabb állapotba ha keményre pumpálva raktad el, vagy földön tárolva nem volt benne annyi nyomás hogy az üres súlyát megtartsa. Szóval kis meglepetések érhetnek, de alapvetően használatra kész állapotban kell lennie.
2021. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: A lánc nem nyúlik a váltó rugójától, és amúgy sem. A lánc valójában nem nyúlik. Hosszabbodik, ami nem nyúlásból, hanem kopásból adódik, tehát tárolás közben nem mehet végbe.

A váltó rossz pozícióban állásától állítólag annak rugója gyengülhet, így kevésbé fogja feszíteni a láncot.

Lakásban tárolva 7 hónap alatt semmi olyan nem történik, ami komolyabb szervizelést igényelne egy kerékfújásnál és lánckenésnél.

2021. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!