Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki fogott már bele régi...

Valaki fogott már bele régi típusú mountain bike felújításába?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszenek ezek a teleszkóp nélküli retro mtb-k. Szeretnék is felújítani majd egyet, hobbi szinten. Aki csinált már hasonlót, leírhatná tapasztalatát, költségeit, stb.

2021. aug. 21. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én újítottam fel egy CrMo vázas 25 éves montit. Jó lett, de háromszor annyiba került, mint amennyit ér.
2021. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De gondolom megtartottad. Úgy viszont bárki bármit mond, te érzed az értékét, mert egyedi, olyan (jó esetben) amilyennek szeretted volna
2021. aug. 21. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
1, Kaptam 5 éve egy 25 eves leromlott napégetett tré cantis 21 vázméretű alap montit . Vázat csiszoltam magam festettem . Telót nyerget lancot nyeregcsövet , első hatsó és kormanyváltókat cseréltem , vfék , jobb pofa , új kormanyfej , racsni , markolat , prizma , pedál , új tengelyek , belsők . 35 ezer kerekitve . 1 honap múlva kotyogott a hajtokar komplett új hajtás ,csere és monoblokk vétel , új gumik . Folyton kotyogotak a kerékagyak , ezert új duplafelnit kaptak . 23 ropi . A hatsó kerék befogott , egyszer kifordult . Na ekkor derült ki hogy a kerekrögzítő papucs élesre kopott ami ette a tengelyeket .... Váz csere ? Lúf@szt ! Kibhasztam , amit tudtam megmentettem . Sosem éri meg romot újitani ! De hasznalható eseten is meg kell fontolni mit tegyél mennyi az annyi .Annyi mákom volt hogy vettem anno fillérekért ( meg volt is ) szerszámokat. Vagyonok lennenek most egy laza szervíz vagy komolyabb csere ... Centrirozni máshoz járok .
2021. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt megtenném hogy tervezek egy gépet megépítem , kinézek egy vázat ahhoz hajtást féket kerekeket stb mindent . De kizárolag akciósan és csak én nyulok hozzá . Tesom megtette , volt szepkartya amit bevaltott , epitet Neuzer vázra crosstrekkinget, ami 120 ezer volt akkor . Mindent akciosan rendelt , speci aksis lámpák stb . Ezt boltba nem kapta volna meg így egyben egyediben .
2021. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na igen, az az élmény hogy te csináltad, és egyedi, az nagyon szuper! Jó esetben el se akarod adni, örülsz az eredménynek. Én alig várom hogy elkezdhessem
2021. aug. 21. 18:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Fanaticbike ( rugós állítható nyeregcső 1600 - , Beretta duplafalú felni 3900 ...) és az eBike.hu Koliken webaruházakat . Bringaboard Tapadas.hu is jó azért . A maszektól ne vegyél ne vidd szerelni , heteket vársz meg extra hasznot dob rá . Láncbontó , hajtókar / racsni leszedő , monoblokk behajtó gumijavítók alapok , és behozza az árát .
2021. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:
100%

Tulajdonképp ezt csinálom...

Van egy 1992-es SCOTT-peak biciklim. folyamatosan újítgatom. Ma a vázon kívül talán csak a nyeregcső eredeti.

Megéri? Ha azt vesszük, hogy mennyiért lehetne eladni, nem.

Ennek már csak eszmei értéke van. De üzembiztos. Bármikor el mernék indulni vele hosszabb távra.


De van egy 1990-es Koga prologue vázam. Hozzá '92-'95 körüli Shimano 105-ös cuccok. Állapota az előzőéhez hasonló. Csak még a festése is eredeti.

Érdemes velük foglalkozni, ha az ember ért hozzá és maga csinálja.

Ezek már soha nem lesznek rekord döntögető szuper versenygépek (új korukban sem annak készültek ) de értő, gondos kezekben örök darabok maradnak.

2021. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:
100%
Én már régen köpöm a markom, hogy csinálok egy tisztességes Cr-Mo vázas sok sebességes agyváltós bringát magamnak, valami szebb időket látott váz-villa alapra, amit gombokért meg leehet szerezni, de amikor a Cr-Mo volt a divat, olyan geometriával készült a vázak többsége, ami kicsit sem tetszik.
2021. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
100%
Ami már akkor újkorában is tescós minőség volt, azt nem nagyon. Régebbi GT, Cube, Merida, egyéb normálisabb márkát megérheti.
2021. aug. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!