Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért jobb a nőknek a női...

Miért jobb a nőknek a női vázas bicikli?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam, hogy csak a szoknya miatt. De egyébként van valami más funkciója? Miért jobb?
2010. aug. 30. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nők általában alacsonyabbak, és a női vázas biciklire könnyebben fel tudnak szállni.
2010. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi különösebb oka, csak a szoknya. Felszállni egy nő ugyanúgy fel tud egy vázasra, mint egy férfi, megfelelő méretűt kell venni.

Viszont esésnél mindkét nemnek jobb, ha nem vázas, mert azzal csúnyán meg lehet ütni magunkat pont a legkényesebb helyen... de ez mindkét nemre vonatkozik.

2010. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bocipók ***** válasza:
100%

Lásd első: könnyebb le- és felszállás, ebből kifolyólag pl. a férfi vázas bringára nem tudsz gyerekülést szerelni.

Vagyis tudsz, de amikor felszállsz, véletlenül lerúghatod a gyerek fejét, ezért anyukáknak sem ajánlott (bringaboltos mesélte).

2010. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg a szoknya miatt más a váz formája, de most, mikor már nem csapjuk rá a gyereket a vázra, a gyerekülés is logikusnak hangzik.
2010. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tegnap 23:23:

Ez azért hülyeség, mert a férfi vázas kerékpárra is fel lehet ülni úgy, hogy a váznál teszed át a lábadat. Sőt, igazából ha jól van beállítva az ülés, vagyis a földre már épp nem ér le a lábad a bicajt egyenesen tartva, az ülésen ülve, akkor sokkal jobb a váznál áttenni a lábat.


A valóság egyszerűen az, hogy a szoknya miatt így alakult, és ha ma már ritkább a szoknya viselet(de előfordul!), akkor is megmaradt ez a hagyomány.

2010. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én azt olvastam hogy azért is jobb mert a női vázak rövidebbek, mivel a nőknek rövidebb a felsőtestük. Ebből kifolyólag meg anatómiailag jobban passzol, kényelmesebb.
2010. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!