Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a baja a biciklinem?...

Mi lehet a baja a biciklinem? (video)

Figyelt kérdés

Biciklizés közben arra lettem figyelmes, hogy időnként két fém surlódását hallom, majd ez a hang egyszer hangosabb lett míg végül ilyen volt.


Itt egy lassabb tempóban mentem, ahol már kibirhatatlan volt.


https://www.youtube.com/watch?v=q_bmbH9DlWU


Majd hazajöttem és megnéztem a kerekeket. Az első akadály nélkül forgott, a hátsó pedig akadt még az után is hogy a féket kikapcsotam.


Erről is csináltam videót:


https://www.youtube.com/watch?v=GKQxktDCNSE


(Vagyis ha jól látom itt pont nincs kikapcsolva a fék, de biztosan nem a fékpofákhoz ér a kerék)



2021. szept. 11. 13:16
 1/4 hypno ***** válasza:

Akkor is nyikorog, ha nem tekered a pedált?


Azt a hátsó kereket néz meg, mert ilyen gyorsan nem szabadna megállnia. Ott valami gond van belül.

2021. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor nyikorog ha nem tekerem.


Viszont ha nem ülök rajta és úgy fogatom meg a kereket akátmilyen gyorsan akkor nem nyikorog.


Az a baj hogy nem értek hozzá.


Lehet szétszedem. Esetleg ha lefotózom ha valami el van törve akkor letudná írni valaki hogy mi annak az alkatrésznek a neve?


Lehet legolcsobban akarom megjavítani, de szükséges sajnos munka szempontjàbol. Futárkodom egyetem mellett.

2021. szept. 11. 16:22
 3/4 hypno ***** válasza:

Persze...meg tudjuk mondani.


Futárkodás milyen érzés ilyen terepgumikkal? Nem gondoltál még valami semi slick abroncsra?

2021. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:

Kerékpáragyra tippelnék. Csapágygolyó, de jó esetben csak egy kis zsírozás kell neki.

#3: Ezt ha döntse el maga mindenki. Én az úgynevezett semi slick abroncsokkal már nem egyszer szívtam meg olyan helyen, ahol a közút villamosvágányt keresztez, 28 szélességűt már úgy bekapja mint a huzat... Na jó, a kérdező felnijére olyan fel se menne.

2021. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!