Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bowdent, bowdenház ezzel is...

Bowdent, bowdenház ezzel is vágható?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz nem volt szerencsém még egyikhez sem, de úgy sejtem a bowdenvágó ekvivalens a sodronyvágóval, de javítsatok ki ha nem így lenne. :-)



#vágás #bowden #fogó #Bowdenház #sodronyvágó #bowdenvágó
2021. okt. 14. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Biztos elviszi, kérdés a hogyan. A bowdenvágásban az a trükk, hogy vágás után ne pödörödjön szét, mert akkor kuka. Ezért talán jobb egy célszerzám. Biciklis boltokban lehet kapni kimondottan bowdenvágásra szerszámot.
2021. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez van:

[link]

nóném de kit érdekel ha jól működik amikor évi 3-4 alkalommal használom.

Ha soka használod akkor érdemes egy normális darabot beszerezni.

2021. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Héjat flex is viszi , fel lehet csiszolni a végeit . Huzalt úgy tudsz flex segitségével vágni hogy a kívánt méretre hogy záróvéget lecsíped . Így lesz egy hengerke amit felhúzol a huzalra , flex levágja , ez penderedne de ráhúzod a hengerkét és rányomod fogóval .
2021. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztosan lesz olyan, aki ropival is tud bowdent vágni, de az esetek maradék 99%-ban bowdenvágóra lesz szükséged. Amit linkeltél az nem jó. A bowdenvágó pengéi körbefogják a bowdent, így nem nyílnak szét a szálak.
2021. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Flexxel hogyan vágod már el? Befogod a satuba? Akkor szétnyomod és megtépi a korong...

Kézben fogod? Na kössz nem én még akarom használni az ujjaimat! 3000ért kell venni egy bowdenvágó fogót. Ha sokat használod, szervizes vagy akkor meg 6-8ért. Egyszer kell megbenni, kb életed végéig kitart.

Takk. Ennyi ideig tart egy vágás.

Ezzel szemben mire a flexet előveszed, látod hogy rossz korong van rajta, megkeresed a kulcsot, kicseréled, bedugod, levágod, bekötözöd a sebeket a kezeden, megiszol a gép előtt ülve 3-4 sört amíg rendelsz új bowdent eltelik fél nap :D És még új flexet is kell venni, mert mérgedben hozzáb..tad a macskához, de elugrott előle és a beton járdába csapódott szegény gép...

2021. okt. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hypno ***** válasza:
100%

Bár laikus számára szinte egyformák, nagyon nem mindegy, hogy egyenes, vagy íves pengével akarsz egy sodratot elvágni.

Ha mindegy volna, egy sima oldalcsípő fogó is megtenné.

2021. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

A bowdenhez olyan eszköz kell, ami nem lapítja szét a spirális sodrást. A bowdenház váltóbowdenház esetén szintén hosszspirálos sodronyt tartalmaz, egyrészt nem viszi el bármi, másrészt azt sem szabad szétlapítani. A fékbowdenházban a fémrész meg olyan, mint egy spirálrugó, a normál csípőfogők ezt a spirált széthajlítják és csak utána vágják át, randa kiálló vége lesz, amit le kell utána csiszolni.

Ide olyan, erős fogó kell, ami az ollóhoz hasonlóan működik, plusz lehetőleg összecsukás közben nem tolja kifelé a pengék közt a vágandó cuccot.


Én pár évvel ezelőtt ezt a kínai csodát vettem, totálisan bevált, még a küllőt is gond nélkül viszi.

[link]

2021. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Ha nem pénzkérdés, vegyél egy bowdenvágót.

Oldalcsípővel is meg lehet csinálni, de nagyon könnyen szétszálazódik és akkor csak a szívás van vele.

A linkelt kép egy oldalcsípő fogó és egyébként a sodronyvágó kulcsszóra a kereső ezeket adja ki, meg pár csapszegvágót. A bowdenvágó vágófelülete íves és nyíróhatással vág.

2021. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Sima csípőfogóval vágtam világ életemben, de húzok rá egyből sapkát aztán rányomatom ahogy kell.
2021. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy kb. 3000 Ft-s olcsó bowdenvágóm van, hobbira nem is érdemes komolyabbat venni, megcsinál mindent. Előtte egy darab vason, hidegvágóval csaptam le a bowdenkülsőket, ha határozott, egy csapással megvan, akkor az is pont jó :)
2021. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!