Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szerszámok kellenek...

Milyen szerszámok kellenek egy bicikli szereléshez?

Figyelt kérdés

Lehet, sőt biztos hogy rossz kategóriába írtam.

Villáskulcs meg ilyeneket tudom, inkább a speciálisabb szerszámokra lennék kíváncsi mint pl a küllőhöz a kulcs, a láncos kazetta fogó, vagy az a sokágú csavarfej a hátsó kerék lánckazettához. Ezeknek a nevére és még több ilyen szerszámra lennék kíváncsi ha van.



2021. okt. 25. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegsok féle különböző szerzsám van(és a legtöbb egy vagyonba kerül ahhoz képest amit csinál)

Szerintem senkinek sincs kedve itt az összeset felsorolni,de ha megmondod hogy milyen biciklin,és mit akarsz megcsinálni,akkor kicsit egyszerűbb felsorolni hogy mi kell hozzá

2021. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiírtad ugyanazt a kérdést, mint amit pár napja?
2021. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Racsni és hajtókar leszedő , láncbontó , monoblokk adapter .
2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
89%

A #3-hoz hozzátennék még pár célszerszámot, például küllőkulcs, racsnileszedőből is van többféle, monoblokk-kulcsból is, hidrós tárcsafék légtelenítő készlet, bowden- és bowdenház-vágó, kónuszkulcsok, lánctisztító, plusz egy átlagos házibarkács műhely komplett szerszámkészlete, villáskulcsok, imbusz, csavarhúzók, több méret, kialakítás, torx készlet, csiszolóvásznak, reszelők...

És a karbantartó szerek garmadája, féktisztító, különféle zsírok, olajok, törlőrongyok...

Egy szerelőállvány sem árt.

És akkor jönnek az esetleges gyakran szükséges kopórészek, pótalkatrészek polcon tartva.


És ha ez mind megvan, még mindig lehet jó hosszúakat káromkodni, mikor az aktuális nem várt szereléshez pont az nincs, ami kell.

2021. okt. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1: nem akartam szerelni, csak kíváncsi voltam

#2: nemtudom miről beszélsz, most írtam biciklivel kapcsolatos kérdést először


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, nme gondolzam volna hogy ennyi minden van.

2021. okt. 25. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A webshopokban érdemes böngészgetni, fotóval, névvel láthatod a szerszámokat. :)

[link]

[link]


Ami nekem van: bowdenvágó fogó, láncbontó, monoblokk behajtó, kazettaleszedó, láncos kulcs, kónuszkulcsok, pedálkulcs, küllőkulcs, gumileszedő, pedállehúzó, féklégtelenítő, láncnyúlás mérő, centrírállvány,

2021. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5!


Egy névelő és egy ragozás a különbség a két kérdés között. :)

Nézz rá, ott is találsz választ!

2021. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kedvenc konosz kulcsok abbol is jöhet 1bringához 2féle.

Küllő kulcs.

Racsnis kulcsok.

Monoblokk kiszedő.

Lánc bontó.

Gumileszedő.

Centirozó állvány.

Torx és imbusz kulcs készlet.

Lánc ostor.

Kazetta leszedő.

Pedáll kulcs(kiváltható 6os imbusszal)

Lánc nyulás mérő.

Bovdenház és bovden vágó.

Fék légtelenitő.

Zsirok,olajok.

Nem azt valami zsirzó pisztoly.

Oldószerek.

Egyébb tisztitó szerek.

Törlő kendők.

Defekt javitó.

Acél cső,kalapács.

Fürész, reszelő.

Csiszoló vásznak.

Vízszintmérő.

Pumpa.

Szervíz állvány.

Villás kulcsok.

A közhiedelemmel ellentétben csavarhúzó nem kell. Legalábbis én évekóta nem használtam. Imbusszal kiváltható.

2021. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!