Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Angliában a kerékpárok melyik...

Angliában a kerékpárok melyik oldalán van a szerelvény (lánc, fogaskerék, stb)?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy Angliában a közlekedés a másik oldalon van. De én úgy tudom, hogy a műszaki szerelvények is fordítva vannak: a csavarmenetek az ellenkező irányban, tehát a csavarokat balra lehet lezárni/meghúzni, és jobbra kilazítani.


Felmerül tehát a kérdés, hogy az Angliában forgalomban lévő kerékpárokon az egész szerelvényezés is a bal oldalon van-e az európai sztenderd szerint jobb oldal helyett.

Lehet hogy hülyeséget találtam ki, de nekem ez lenne a logikus, és most már nem merném biztosan állítani, hogy nem így van.


Valaki, aki látott már angol biciklit, meg tudja erősíteni ezt?



2021. nov. 1. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
amikkel én mentem angliában egyiken sem volt fordítva
2021. nov. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom az előzőhöz. Béreltünk biciklit, és ugyanolyan volt, mint itt nálunk Magyarországon. Nem volt ellenkező oldalon rajta semmi.
2021. nov. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt több Angliából érkezett biciklim. Ugyanott van a hajtás, egyedül a fék van fordítva (jobb oldalon az első, bal oldalon a hátsó fék).
2021. nov. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tothp ***** válasza:
100%
Tök fölösleges lenne a másik oldalra szerelvényezni. nem is szokták. sok alkatrészből kéne emiatt balost is gyártani.
2021. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Megnyugodhatok, ennek örülök. :) (Zöld pipa mindenkinek.)


3.: Tényleg, a féket egyszerű megcserélni. De ennek vajon mi az oka? Az autókban csak egyféle kézifék van, nyilván Angliában bal kéz felől. De az miért a hátsó féknek felel meg?)


4.: Pont abból indultam ki, hogy Angliában az alkatrészek is eleve balosak. Vagy ez sem igaz?


(Például az üdítős csavaros kupakokat ugyanabban az irányban kell letekerni?)

2021. nov. 1. 12:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs más menet az alkatrészeken és az embereknek is bal oldalon van a szívük ott is :)
2021. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tothp ***** válasza:

A BMX-eken hagyományosan fel van cserélve a fékkar. Jobb kéznél az első fék, balnál a hátsó. Mivel ez a kerékpározási ág a motorozásból fejlődött ki.


A váltós rendszerekkel ellátott biciliknél először csak hátsó váltó volt, amit egyszerűbb volt a váltó oldalán (jobboldalt) felszerelni. Adódott, hogy itt később a féket oda tették, ahol a váltó van (hátsót a hátsóhoz, elsőt az elsőhöz)

2021. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A hajtás ugyanott van, a fékek fordíva (mint motoron.)

Monoblokknál és pedálnál van még fordított menet, de az egyik oldalon minden bringán fordított, mert hajtás közben kicsavarodna.

2021. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tothp ***** válasza:

kellene még balos váltó, átdobó.

És egy visszafelé működő szabadonfutó

2021. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sokat tanultam, köszönöm mindenkinek. :)
2021. nov. 2. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!