Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Angliában a kerékpárok melyik...

Angliában a kerékpárok melyik oldalán van a szerelvény (lánc, fogaskerék, stb)?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy Angliában a közlekedés a másik oldalon van. De én úgy tudom, hogy a műszaki szerelvények is fordítva vannak: a csavarmenetek az ellenkező irányban, tehát a csavarokat balra lehet lezárni/meghúzni, és jobbra kilazítani.


Felmerül tehát a kérdés, hogy az Angliában forgalomban lévő kerékpárokon az egész szerelvényezés is a bal oldalon van-e az európai sztenderd szerint jobb oldal helyett.

Lehet hogy hülyeséget találtam ki, de nekem ez lenne a logikus, és most már nem merném biztosan állítani, hogy nem így van.


Valaki, aki látott már angol biciklit, meg tudja erősíteni ezt?



2021. nov. 1. 00:55
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

A hajtás jobb oldali megoldása valószínűleg abból alakult ki, hogy az emberek többségének (gondolom van összefüggés a jobbkezességgel) kényelmesebb a bringa bal oldaláról felszállás, bal oldalról tolás.


Ha a lánc jobb oldalt fut, balról tolva nem koszol össze.


Ez a baloldali közlekedéses országokban is így van.

Sőt ott még talán praktikusabb is, mivel a bringáról balra leszállva nem a forgalom, hanem az útszél felé szállsz le.

2021. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"én úgy tudom, hogy a műszaki szerelvények is fordítva vannak: a csavarmenetek az ellenkező irányban, tehát a csavarokat balra lehet lezárni/meghúzni, és jobbra kilazítani."


Ez nem igaz.

Mindenhol a jobbmenet az alap. A colos rendszerben is.

A balmenet speciális helyeken van csak, ahol összecserélést vagy magától kitekeredést gátol.


Egyébként régen Magyarországon is baloldali közlekedés volt.


Szóval nincsen itt semmi "tükörország" összefüggés.

2021. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A fékekkarok vannak megcserélve.

Autókban is általában minden ugyanott van mint a kontinensen árult autókban. Például a sebességváltón balra fent van az egyes.

2021. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!