Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerül egy karbonvázas...

Mennyibe kerül egy karbonvázas bicó karbantartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy cannondale f29 3as bicóm. Minden karbon rajta. Kb mennyibe kerül havonta a karbantartása? Illetve mik azok amiket fontos rajta karbantartani? Lefty teleszkóp van rajta.

2021. nov. 20. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem éri karbantartani havonta,mert mivel nem olyan kopos.

Most ez hülyeség,nem motor XD

De kérdésre az válasz,hogy ez változó szervíz függöen..

Kb prémium bicóhoz prémium ár,kb nem tom,70 ezer az tuti

2021. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem sokba. A teló szervíz drága,de ritkán kell csinálni,azon kívül semmi nincs rajta amit félteni kéne(a karbon vázon és felniken kívül)

A másik kérdésedre is válaszolva: ha az előző tulaj is vigyázott rá akkor teljesen megbízható,a karbon nagy terhelést bír,csak a direkt ütéseket nem szereti.

2021. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm:D Meg igazábo sárban,esőben nem igazán fogom használni. Beszéltem egy bringaszerelővel és ő mondta hogy drága lesz ezt a vázat karbantartani.Ezért is kérdeztem meg mert nem tudtam mit kell rajta karbantartani.Meg ez az első komoly bringám, nem igazán értek hozzá még.De tanulgatom a dolgokat:D
2021. nov. 20. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát igazából ha száraz idöben használod akkor csak a kopó alaktrészek használodnak de intenzitás függő.

Ha csak kimésza parkba a haverokkal lazulni akkor évi 2karban tartás 1x tevasszal 1x összel az mondjuk ~40000 mindennel egyűtt.


De ha pl: versenyzel akkor valoban van létjogosultsága a havi szerelésnek/átnézésnek. Szintén a kopó alkatrészek fokozott terhelése miatt. Mert a vereny nem mindig jó időben van. Akkor viszont inkább km-ben fog feltünni, ha szerelni kell. Mondjuk 5000-7000km-enként a teljes hajtás. Ami szettől függően 150-600ezer közt van. Fék is évente 10körül.

Gondolom az f29en nem acera szet van...


A váz...fully? Mert, ha nem akkor nemnagyon van mit karban tartani rajta.

Viszont fully esetén a telo,illetve a csapágyazás. Olaj,szimering,csapágy csere. Mondjuk 20000. A csapág, csere ritka kell hogy legyen,(nekem 10év alatt nem volt, de nem is cannondale), ha gyakori akkor gond van. De az már más kérdès.

2021. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Igazából hobbiszinten használom csak, nem versenyzek. És valószinüleg csak száraz időben fogom használni.Suliba,boltba stb másik bringával megyek. Meg ha mennem kell valahová de pl esik az eső. Szóval nagyon vigyázok erre a bringára. Egyébként nem fully.
2021. nov. 20. 21:06
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

5

Akkor felegleges ilyen nagyon drága bicóva járni,mert szerintem elég egy sima 150 ezres bicó

2021. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor a vázra nem kell költeni a többit 5000-7000km alatt elkoptatod.
2021. nov. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A vázon mit akarsz karbantartani?

Aminek a vázhoz van köze, az a középcsapágy. Ha éppen pressfittes, akkor többet fog nyöszörögni, mint a menetes és drágább a cserélje is, mert drága hozzá a szerszám.

A Lefty szervizperiodusát nem ismerem, annak nézz utána!

2021. nov. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8# Én sem tudom:/ Bringás mondta hogy drága lesz a vaz karbantártása. Ezért is kérdeztem rá hogy miket fontosabb karbantartani.
2021. nov. 21. 09:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha tudsz angolul akkor egy cannondale forumon kérdezzrá.

Magyarul szerintem nem találsz ilyet de egy probát megérhet.


Illetve:testbike.

Pinkbike. is adhat infót.

2021. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!