Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kezdő Biciklit (MTB)...

TeilAndris kérdése:

Milyen kezdő Biciklit (MTB) ajánlotok? (Használt 50-60.000Ft)

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék jobban belemerülni a Montizásba, a mostani bringám megvan pár éve és, a tipikus Nagyáruházas, húspult mellőli noname szar, ami igazából életveszély, ezzel is tanulgattam, és sokat voltam terepen, de mivel a minősége nem a legjobb ezért nem akarom a végletekig húzni.


Szeretnék venni egy bringát, 50-60k környékén, ami jó kis tanuló (Mindenféleképpen merevfarú, és tárcsafékes legyen ez a kettő ami fontos nekem) Ha kezdek belejönni, esetleg megtetszik a sport, akkor veszek komolyabbat, drágábban, jobb cuccokkal és ez lekerül vidékre a nyaralóba.


Amiket így kinéztem:

UMF Hardy-k, velük az a baj leginkább, hogy Dirt bicók, és gondolom a geometria nem kényelmes veretésnél, de nem vagyok profi javítsatok ki!


A Dechatlonos Btwin Rockriderek (azok a fajták amik a fönti kritériumoknak megfelelnek) velük sok bajom nincs, úgy hallottam, hogy a váz általában fasza szokott lenni, és az alsokategóriás alkatrészek amiket az alacsonyabb ár érdekében raknak rá, amik meg szokták adni magukat


A Mali bringák, náluk is úgy olvastam, hogy az alkatrészek adják meg magukat, mint a Btwinnél


Illetve mindig vannak márkásabb komolyabb bringák, amik fel-fel bukkanak adok veszek portálokon,ezeket sajnos nem tudom részletezni, mert általába ritkán látok ilyet, ha tudnék egy ilyen üzletet véghez vinni, akkor az lenne a legjobb de erre sajnos elég kicsi az esély.


Remélem tudtok tippet adni, segíteni!

Elvileg 1 max 2 hónap mulva lesz meg a pénz,így jelenleg csak felmérem a helyzetet, azért is most kérdezek!


Köszi a segítséget Pacsi nektek!



2022. márc. 5. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből sajnos ugyanúgy csak áruházi kvázi MTB jön ki. Amúgy is szűk a keret, most meg ráadásul egekben vannak az árak.
2022. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezekre az igényekre ha normálisat szeretnél akkor bizony kevés.

Dobjá még egyszer ennyit minimum.

2022. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért kapsz egy használt telót kb. Valami egyszerűbbet.
2022. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért fater vett a nőjének egy mamaviciklit amit már másnap szerelni kellett. Lekókadt a kormány, kilötyögősödött a pedál, alig fogott a kontra. Szóval ipari hulladék.


Azt javaslom, hogy menj el egy bringabontóba és vegyél egy vázat. Meg még amit találsz olyan alkatrészt olcsón amit még használható, nem kopó cucc, nyeregcső, stb.

Aztán lassacskán szedd össze hozzá a többi alkatrészt.


Vagy a pénzt szedd össze apránként, mert az 50-60 az nagyon kevés.

Nekem 2017-es a montim, már akkor 250 volt, Alivio alkatrészekkel. Na 250-ért biztos nem adnak Aliviot sem sehol.

Nem is értem mit gondolnak az emberek amikor 50-60-ért szeretnének jó, strapabíró, tárcsafékes, stb kerékpárt venni. Normális bicaj 5-10 éve sem volt olcsó. Az 1998-ban vásárot Neuzer Matrix montim volt akkor 45000!

2022. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Majd 20éve 100ért vettem alap bringát. Tárcsafékes is lehette volna,de igazából minek? A v-fék is megállitja.


Minden bringa alakatrészekből van. Nyilván azok adjákmeg magukat.

Itt nagyon nem igaz, hogy a drágább jobb. A drágább az szervíz igényesebb mert bringánál a drágább az könyebb. Az gyorsabban használodik de cserébe gyorsabban tudsz vele menni.


Kivétel van/volt. Hone és saint szettek. De azok is verseny cuccok voltak.

Birták a strapát mert fr és dh,4x versenyre készültek. De azok sem voltak filléres cuccok.


Szerintem használtat vegyél és ha megettszik akkor azt addel és gyüjts egy komolyabbra.

2022. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na látom ez egy nagy baromság lenne, de max 100.000Ft ig tudok kinyulni ott már láttam értelmes márkákat értelmes alkatrészekkel! Nyilván használtat vennék, mert újonnan csak a hülyének éri meg
2022. márc. 11. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ujjon annak érimeg aki tudja mit akar.


Én az első perctől tudtam,most is tudom és arra (is) költök.


Persze én (nagyim) is vettem ipari hulladékot...vagy mégsem? Tudott annyi örömöt adni a 13ezer forintos árával 1999ben,hogy 2009ben 360ezer ért vettem bringát.


Nyilván ebben mázli is volt. Annyira amatőr voltam,hogy az valami borzasztó...

Ma már rosszabb a helyzet.

De mindenki egy álom vilagban él,ahol a bicigli nem lehet 50000-60000 nél. Meg azt is tekerni kell. Erre mondom hogy pont azt tudja ennyiért amire szükségem van.


Ha tovább értetlenkedik akkor egy Bender videoval kifektetem.

2022. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dávid_1987 válasza:
Szia. Attól függ mit értesz montizás alatt, ha könnyű cc, erdőben kirándulás hasonlók akkor arra simán találsz 100 környékén vállalhatót, most vettem egy régi gary fishert, xt cuccok, judy teló, nekem ez városi rohangálás plusz enyhe terep ilyen gravel feelingre kell, ilyenre ki lehet hozni kis pénzből is, vannak régi marin,scott,trek bringák amik 20-30 éve felső közép kategóriás bringák voltak az amatőr szinten szerintem tökéletes ha csak az élmény a lényeg és nem versenyezni szeretnél. Ha dh vagy freeride jellegű terep igényesebb kerékpározás érdekel akkor felejtsd el ott még a triplája is kevés lenne...
2022. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!