Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikli lenne a legjobb...

Milyen bicikli lenne a legjobb erre a felhasználásra?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban 40-80 km közötti túrákra / edzésekre kéne, ami elég változatos terepen lenne. Mennék vele aszfaltos bicikliutakon, földes utakon, de másznék vele 300-350 méter körüli "hegyeket" is terepen, és le is jönnék vele nagyobb sebességgel.

Tudom hogy ez elég vegyes, de szerintetek milyen bicikli lenne a legalkalmasabb, ami kiszolgálná valamilyen szinten minden igényemet ezekből? Olyan kéne ami síkon jól gurul és jól hajtható, de terepen is magabiztosan lehet menni vele.

Mondjuk egy 29-es merevvázas XC, dropper post-tal és 120mm-es lockolható villával jó lenne? Például egy ilyen: [link]


2022. ápr. 20. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Crosstrekking..
2022. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
29-es hardtail. Crosstrekking szétesne durvább terepen meg gyors lefeléken. Síkon viszont nem fog jól gurulni, ahhoz egészen más bicikli kell (országúti). Olyat nem fogsz találni, ami síkon is meg terepen is használható. A gravel is inkább csak enyhébb terepre való, erdei utakra, nem gyors ereszkedésekre.
2022. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Gravel bike kicsit drága de megéri az árát. Vagy elektromos MTB
2022. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a keményebb felhasználás szerint választanék. A monti elmegy aszfalton is, de az országúti, cyclocross, crosstrekking és társai nem ideálisak terepen komolyabb lejtőzésekre. Amit belinkeltél az jónak tűnik erre a felhasználásra. Ha sokat mennél vele aszfalton tehetsz fel simább futófelületű vagy slick gumit, ha komolyabb terepre mész akkor meg valami durvábbat.
2022. ápr. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen,zárt teló vékony 1,75 - 1,5 col városi gumik full keményre fújva .
2022. ápr. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha kibirod fizetni 1 misit, akkor elektromos mtb
2022. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, számodra mit jelent a 40-80km túra? Egy egész napos elfoglaltságot, telepakolva cuccal, vagy úgy mint én, hogy van a bringa, van a kistatyó gumiragasztóval potgumival pumpával meg alapszerszámmal, egyébként csak én a bringem meg max a pénztárcám, de újabban már csak a mobilom amivel fizetni is tudok...

80-100km-re nekem nem kell több.

Ha elfogy a vízem, megállok, veszek...

Ha megéhezem, megállok, veszek...

Ha nagy dond van, hívok segítséget... de szerencsére ilyen soha nem volt, egy alkalmat leszámítva mikor eltörött a kormányom, de igazából semmi bajom nem lett szerencsére.

Nekem jelenleg egy merevvázas merida big trail-om van, egy big nine-t cseréltem le nemrég, tetsuett a 29xc, de ereszkedéseknél nem tudtam vele elég technikás lenni, ami zavart, ezzel királyabb ereszkedni, de nagyobb szívás haladni és mászni... de pont leszarom, nekem ennyi kompromisszumot megér...

Amúgy bakonyban bringázom leginkább, tavasztól őszig szinte minden szombaton letolok 100-120km-t, de változó, mindenen is keresztül.

40múltam, a bringámat amúgy abszolút nem használom ki, sokkal inkább használom úgy, mint egy sportosabb trekking felhasználás, de mégsem egy papás trekking... nekem azok mindig ilyen nagypapi bringának tűntek.

2022. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Számomra egy ilyen 40-80 km-es út ilyen 2-4 óra közötti tevékenység általában, tehát intenzívebb, nem csak lassan gurulok és nézelődök. Bár én túrázásnak hívom ezt is.
2022. ápr. 21. 15:04
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy bicikliben meg fogod találni mindazt, amit keresel. A leírt igényeidet egy országúti és egy 29-es monti együtt fedi le. Az országútival nyilván nem tudsz terepre menni, a 29-es montit meg lassúnak fogod érezni aszfalton. Ha a terepezésből kihagynád a durva szakaszokat és a gyors ereszkedést, akkor egy gravel megoldás lehetne. Vennél hozzá két kerék- és gumiszettet, egyiket országútra, másikat terepre. De ha igazán jót akarsz tekerni terepen és aszfalton is, akkor két bicikli kell.
2022. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Így 2022ben azt mondom, egy 750wattos motorral egy 29 nyomatékszenzorral abszolút adja ezt a felhasználást :)
2022. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!