Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen zsír legjobb általános...

Milyen zsír legjobb általános felhasználásra?

Figyelt kérdés
Mindig olajjal vagy olívaolajjal sütök és szeretnék néha zsírt is használni. Van olyan, hogy "minőségi" zsír, vagy bármi jó lesz, amit kapni a boltokban?
2020. dec. 30. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Én hentesnél veszem az általuk kisütött, ikrás, nem faggyús, kimért sertészsírt. Azokat kell kerülni, amik hófehérek, kőkemények, rendszerint téglalap alakúak és papírba vannak csomagolva. pl.: [link]

Minél olvadékonyabb egy zsír, annál jobb minőségű, mint pl erről látható is:

[link]


De ha igazán tutira mész, akkor lehet venni zsírszalonnát és kisütöd. Ha bőröset veszel, még tepertőd is lesz.

2020. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A kisütött zsírt mennyi ideig tarthatom el biztonságosan?
2020. dec. 30. 09:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gyakran használok kacsazsírt a sertés mellett, nekem azzal ízletesebbek az ételek. Az 1-essel egyetértek, hentesnél kell venni, vagy ha boltban veszed, akkor inkább a minőségit venni akar kicsit drágábban.
2020. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 1-es vagyok.

Erre nem tudok neked biztonsággal válaszolni. Sokáig.

Vidéken a novemberi-decemberi disznóölésből a zsír tavaszig kitartott bödönökben a hűvös kamrában.

Én 2-3 kg-t veszek, mindent azzal készítek a fánk és a hal kivételével, így nálunk nincs módjában megavasodni. Ha sütök ki zsírt, a mennyiség ugyanez.

Hozzáteszem, hogy 20 év olajjal főzés után tértünk vissza a gyerekkorban megszokott zsírra és sokkal finomabb nekünk minden.

Én már a sütemények nagy részénél is kiváltottam a margarint zsírral.

2020. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mangalicazsírt szoktam használni, nagyon finomak tőle az ételek.
2020. dec. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hónapokig jó marad a hentesnél vásárolt "vödrös zsír" a normál hűtőben. A kockára préselt zsírt, akár papírba, akár kocka alakú müa. dobozba csomagolták, én sem javaslom.
2020. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok!

Hentesnél vásárolt = ahol az üzletekben tőkehúst árulnak, ott leginkább vannak ezek a kilós kiszerelésű vödrös zsírok is. Azokat keresd.

2020. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig tárolható, amíg nem avasodik meg. Akár 1-1,5 évig is, ha úgy van tárolva.
2020. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Palcsó-féle házi sült sertészsír vált be ár/érték/minőség tekintetében.
2020. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sertészsír természetesen.Hónapokig eláll a hűtőben gond nélkül
2020. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!